12.09.2015 19:00 CET
1 : 3
(1:2)

Zemplín Michalovce - FK Senica 1:3

Michalovce aj po nákupe posíl vyšli naprázdno a 8. kolo Fortuna ligy znamenalo pre nich trojbodovú stratu na domácom trávniku. Zemplín prehral so Záhorákmi so Senice 1:3 (1:2).

V 7. minúte nacentroval z ľavej strany šestnástky Dolný. Do lopty vbehol Hromada a zblízka nedal michalovskému brankárovi šancu - 1:0 pre Senicu. Už o minútu Šulla skryl loptu v náručí pred Hamuľákom. Koscelník sprava prihrával nabiehajúcim spoluhráčom pred bránku, no ani jeden Michalovčan na ňu nedočiahol. V 20. minúte odcentroval Turík. Jakub Hromada vyskočil najvyššie a umiestnil loptu do vlastnej brány - 1:1. V 29. minúte Hromadu vysunul kapitán Pavlík. Jakub Hromada si nechal loptu skočiť a poslal ju zo šestnástky do opačného vinkla - 2:1 pre hostí. V 35. minúte spadol v 16-ke Hamuľák, ale rozhodca penaltu neodpískal. Seničania vyťažili v prvom polčase z minima maximum a do kabín schádzali za stavu 2:1 v ich prospech.

V druhom dejstve spočiatku k ohrozeniu jednej ani druhej brány neprichádzalo. V 61. minúte napálil z vnútra šestnástky Pavlík; Šulla musel vyrážať. V 65. minúte o osude zápasu rozhodol Dolný. Domáci obranca vyrobil veľkú chybu. Pri protiútoku na jeden dotyk Komara vysunul Dolného, a ten trafil ľavý horný roh michalovskej brány - 3:1. Michalovciam potom nevyšiel signál pri priamom kope. V 76. minúte Kelemen loptu iba vyrazil pred seba a odkopnúť ju musel jeden z obrancov. Kombinácia na jeden dotyk sa skončila nepresnou strelou Danka. V závere striedal ešte Hromada, ktorý strelil v zápae až tri góly. jeden do siete súpera a jeden do vlastnej brány.

MFK Zemplín Michalovce podľahol na domácom štadióne FK Senici 1:3 (1:2) a naďalej zostáva na poslednom mieste fortunaligovej tabuľky.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu