19.04.2016 19:00 CET
1 : 1
(1:0)

Zemplín Michalovce - DAC Dunajská Streda 1:1

Zachraňujúce sa Michalovce prišli o tesné víťazstvo nad Dunajskou Stredou päť minút pred koncom zápasu. Zemplín remizoval s DAC-om 1:1 (1:0).

V piatej minúte poslal Hamuľák hlavičku do pravej žrde Tujvelovej bránky. O päť minút nato rovnaký hráč ľavačkou zakončil tesne vedľa ľavej žrde. V 14. minúte domáci zahrali nakrátko štandardnú situáciu. K hlavičke sa dostal Podhorin, ale Tujvel úspešne zasiahol. V 21. minúte akrobaticky zakončoval Stephens. Jeho nožničky smerovali tesne vedľa michalovskej bránky. V 28. minúte nebezpečne vystrelil Pačinda potom, čo sa presadil na pravom krídle. Strelu dunajskostredského špílmachra vyrazil gólman domácich na roh.

V 33. minúte DAC pochybil v rozohrávke a Serečin išiel sám na bránu. Tujvel však jeho pokus dokázal vyraziť na roh. V 39. minúte sa k Sedlákovi dostala odhlavičkovaná lopta a z prvej napálil na miesta, kde stál Tujvel. V predposlednej minúte prvého polčasu Kelemen poslal dlhý center do šestnástky súpera, kde Morlacchi vyhral hlavičkový súboj a Hamuľák s trochou šťastia otvoril skóre - 1:0.

V 52. minúte centrovaná lopta smerovala na zadnú tyč na Hamuľáka. Ten ale zľuftoval. V 55. minúte sa vo veľkej príležitosti ocitol Serečin. Jeho pokus sa napokon odrazil len od ľavej žrde von z ihriska. V 68. minúte Morlacchi zasiahol obranne, keď eliminoval nebezpečnú spätnú prihrávku Pačindu. V 69. minúte podržal Michalovce Kelemen, ktorý chytil strelu zblízka v podaní Polievku. V 79. minúte Hamuľákov volej skončil na obrancovi hostí. Päť minút pred koncom striedajúci Černák spracoval prihrávku z pravej strany a strelou k vzdialenejšej žrdi zrovnal skóre - 1:1.

Dunajská Streda remizovala na pôde Michaloviec 1:1. Zemplín má tak teraz 21 bodov ako posledná Skalica, ktorú predbehol iba o skóre.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu