02.04.2016 17:00 CET
2 : 0
(1:0)

ŠPORT Podbrezová - Zemplín Michalovce 2:0

V súboji zachraňujúcich sa mužstiev bodovali naplno domáci. Podbrezová v 25. kole Fortunaligy zdolala na svojom trávniku Michalovce 2:0 (1:0).

V 3. minúte Kunca prešiel do šestnástky, kde prihral pri žrdi čakajúcemu Koscelníkovi. Ten sa v prehustenom priestore nepresadil a lopta napokon mierila tesne vedľa žrde. V 13. minúte sa vedenia ujali domáci. Peševski poslal dobrú loptu na Šafranka, ktorý sa predral dopredu a na dvakrát prekonal Kelemena - 1:0 pre Horehroncov. V 32. minúte zahrali Podbrezovčania roh ako signál, no center Kochanovi spoza šestnástky pred bránku nevyšiel. V 34. minúte Michalovčania vyslali niekoľko centrovaných lôpt pred bránu domácich. Tam však buď zakročila domáca defenzíva alebo brankár Kuciak. V závere prvého dejstva naďalej prebiehal boj o loptu v strede ihriska. Prevažovali najmä hlavičkové súboje. Po jednej nadstavenej minúte poslal rozhodca tímy do kabín.

V 52. minúte Podio poslal štandardku do ohňa, Peševski zabojoval a získal loptu pre Kostelného. Center na hlavu Šafranka mladý útočník nezužitkoval a zakončil tesne nad brvno. V 64. minúte mal Podio voľný priestor. Prešiel po ľavej strane k šestnástke a pred bránou hľadal Rendlu. Črtajúcu sa šancu zmaril Perez. V 71. minúte však ten istý hráč zahral pred šestnástkou rukou a po druhej žltej karte videl logicky kartu červenú. V 73. minúte vystrelil po priťuknutí Podiom Kochan. Jeho pokus smeroval síce do bránky, ale na čiare zasiahol Kelemen. V 78. minúte zahral roh Podio. Loptu poslal pred bránku, kde na vzdialenejšej žrdi v rohu päťky efektívne hlavičkoval Rendla - 2:0. V nadstavenom čase prešiel po pravej strane Šafranko. Našiel v šestnástke Sablera, ktorý dokázal zakončiť, ale loptu chytil Kelemen.

Skóre sa už nemenilo, a tak Podbrezová zdolala Zemplín Michalovce 2:0 (1:0).

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu