16.04.2016 19:00 CET
3 : 0
(1:0)

Spartak Myjava - Zemplín Michalovce 3:0

V 27. kole Fortunaligy nedošlo k prekvapeniu a tretí celok tabuľky zdolal na svojom trávniku zachraňujúce sa mužstvo. Spartak Myjava porazil Zemplín Michalovce suverénne 3:0 (1:0).

V 18. minúte preťala nudu akcia po ľavej strane. Loptu do šestnástka dostal Pekár, spracoval ju Daniel a po otočke prekonal Kelemena - 1:0. V 29. minúte domáci zaváhali. Banovič zvolil malú domov, ale pošmykol sa a vyslal na Hrušku iba slabú prihrávku. Gólman Myjavy musel na zemi loptu zasiahnuť hlavou, aby ju dostal do bezpečia. V 36. minúte si Sládek vymenil loptu s Pekárom. Posledný menovaný skóroval, ale radosť mu prekazilo odmávanie ofsajdu.

V 49. minúte nariadil arbiter pre domáci tím penaltu. Sládek spadol na zem po súboji s obrancom východniarov. Loptu na biely bod si postavil samotný poškodený, ale Kelemen jeho pokus vyrazil. V 61. minúte sprava prišiel center do pokutového územia Zemplínčanov, k hlavičke sa dostal Škutka a jeho pokus vyboxoval Kelemen. V 72. minúte lopta po rohovom kope spadla na hlavu Škutku - 2:0. V 81. minúte oklamal obrancu hostí Daniel a zaznamenal svoj druhý gól v zápase - 3:0. Hostia napriek vysokému skóre v ich neprospech hrali ďalej. Nedarilo sa im však vyslať strelu na bránu domácich. V nadstavenom čase stihol ešte dostať žltú kartu Machovec, no to už bolo naozaj všetko.

Spartak Myjava ako favorit duelu porazil na domácom trávniku Zemplín Michalovce vysoko 3:0 (1:0) a upevnil si pozíciu na treťom mieste tabuľky najvyššej ligy.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu