12.03.2016 18:20 CET
1 : 0
(0:0)

Spartak Myjava - Spartak Trnava 1:0

Derby dvoch Spartakov zvládla lepšie Myjava a len druhým gólom na jar zdolala Trnavu najtesnejšie 1:0. Hrdinom zápasu sa stal po hodine hry Marček, hostia už odpovedať nedokázali. Myjava si tak upevnila tretie miesto, andeli ostávajú na siedmom mieste.

Na začiatku to bola šachová partia a k videniu bolo na oboch stranách veľa nepresností. Boj o každú loptu chcel narušiť v 24. minúte Machovec, ale pred Kamenárom zakončoval len vedľa brány. Nebezpečný center o niečo neskôr predviedol Sládek, ale obrana odkopla do bezpečia. Viac pred bránou hrozila Myjava, hostia čakali na svoju šancu a pozorne bránili. Mikovič po polhodine hry hľadal Mihálika, no jeho šancu Hruška nepustil za chrbát, skóre sa preto nemenilo. Inak bol k videniu nejeden ofsajd, najmä domáci sa nevedeli dostať za chrbát obrany v rozmedzí pravidiel. Veľa nepresností pre zmenu predviedli Trnavčania a aj preto sa polčas skončil bez gólov.

Aj po zmene strán sa hralo skôr medzi šestnástkami, ako pred oboma bránami a diváci veľa vzruchu nevideli. Domáci však trpezlivo čakali na svoju šanu a veruže tá prišla. Stalo sa tak v 60. minúte, keď dlhú loptu dopredu absolútne nezvládol a zrazil sa s vlastným spoluhráčom Tóthom. To perfektne využil Marček a do prázdnej brány obrovskú chybu a už niekoľké nepochopiteľné zlyhanie Kamenára v tejto sezóne premenil na 1:0. Hostia sa prezentovali množstvom nedovolených zákrokov a futbalovú krásu sme od nich na ihrisku nevideli. Zmeniť to mohol v 72. minúte, keď pre zmenu chyboval Marček, ale z uhla v úniku Hrušku neprekonal, hoci bol v pozícii na vyrovnávajúce zakončenie. Trnava vsadila všetko na útok, do hry poslala aj Majtána s Depetrisom, ale viac pred bránou Hrušku nepredviedla. Tri body tak po chybe Kamenára s Tóthom ostali doma, čím si Myjava udržala tretie miesto. Naopak, andeli ostávajú len na siedmej priečke.

Autor: Ľubomír Hudačko