24.10.2015 18:20 CET
1 : 0
(1:0)

Slovan Bratislava - DAC Dunajská Streda 1:0

Na popredných priečkach vo Fortuna lige nič nové, obaja ašpiranti na titul Slovan aj Trenčín totiž vyhrali. Prvý menovaný zdolal v dohrávke sobotňajších duelov Dunajskú Stredu tesne 1:0. Hrdinom sa stal presnou trefou Zreľák. Naďalej tak belasí strácajú na prvé miesto 5 bodov, pričom DAC pokračuje v bezduchých výkonoch.

Nič iné ako tri body si Slovan nemohol pripúšťať, veď bol jasným favoritom vďaka dobrej forme z ostatných duelov. Navyše, dotiahol sa na druhé miesto a ďalšia výhra by mu v boji o titul mohla len pomôcť. Na druhej strane bola Dunajská Streda, ktorá formu rpe zmenu len hľadá. Slabučká návšteva videla spočiatku aktívny apetit hosťujúceho mužstva smerom dopredu, Mucha ale po pár minútach Sarrovi skórovať nedovolil. Potom sa zastreľoval Polievka, ale Mucha opäť neinkasoval, tentoraz kvôli nepresnej muške. Skóre sa menilo o minútu neskôr, keď z rýchleho protiútoku udrel Slovan. Dobrý pas dopredu Zreľáka dostal do šancu a mladík namieril presne k žrdi na 1:0. Po polhodine hry vyrovnané nebolo kvôli dobrej práci Salátu. Pačinda ešte v prvom polčase stihol mieriť vysoko nad bránu, Slovan teda náskok ustrážil.

DAC potreboval zvýšiť ofenzívne poňatie, s favoritom síce držal krok, ale bez gólov sa vyhrávať nedá. Stephens to chcel potvrdiť, ale mieril hlavičkou vedľa brány Muchu. Ten si držal čisté konto aj po šanci Kwina o niečo neskôr. Dvadsať minút pred koncom žltomodrí skúsili repre brankára prekonať opäť vzduchom, ale skúsený harcovník sa nedal nachytať hlavičkou Stephensa ani tentoraz. Slovan sa sústredil na pozornú defenzívu a čakal na svoju šancu z rýchlych kontier. Po jednej z nich Milinkovič vysunul Priskina, ale proti jeho strele reflexívne zasiahol brankár Tujvel. Ten mal prácu pri šanci aktívneho Zreľáka, ale neinkasoval rovnako tak ani pri možnosti Priskina. Hostia si zavarili vylúčením Michalíka a preto už na body nesiahli. Slovan si udržal tesné vedenie a naďalej stíha prvý Trenčín. DAC opäť prehral a svoju formu iba hľadá.

Autor: Ľubomír Hudačko