09.04.2016 17:00 CET
2 : 1
(2:0)

MFK Skalica - ŠPORT Podbrezová 2:1

MFK Skalica zdolal na domácom trávniku konkurenta v boji o záchranu Šport Podbrezová 2:1 (2:0), keď o svojom víťazstve rozhodol už do polčasu.

Už v druhej minúte neprešiel center Ulricha. Lopta sa vrátila na hranicu 16-ky k Hlavatovičovi. No aj on trafil len protihráča. Domáci vybojovali aspoň roh. V šiestej minúte si Ulrich potiahol loptu a pálil z hranice šestnástky. Brániaci Kostelný sa pred ním pošmykol. Gólman Horehroncov vyrazil a k dorážke sa dostal Hlavatovič. Obrana Podbrezovej odvrátila na roh. V deviatej minúte Vajda strieľal z väčšej vzdialenosti. Brankárovi Skalice síce lopta vypadla, ale nik z hostí tam na dorážku nebol. Skalica dominovala. V 15. minúte po rohovom kope a niekoľkých hlavičkách sa na hranici šestnástky k zakončeniu dostal Majerník. Kuciak iba reflexívne boxoval. Následne domáci vybojovali ďalší roh. V 26. minúte Skalica hernú prevahu pretavila aj do gólu. Úspešným strelcom sa stal Michal Jakubek. V 43. minúte sa po rohu dostal k lopte Dobrotka a zvýšil skóre - 2:0.

V 51. loptu po priamom kope dotlačil do siete hosťujúci Kostelný - 1:2 z pohľadu Podbrezovej. V 60. minúte išla Skalica do brejku. Autorom gólu sa mohol stať Jakubek, avšak nastrelil brvno. Hlavatovič potom pri pokuse o dorážku vybojoval aspoň roh. V 62. minúte mal veľké šťastie brankár Kuciak. Po centri sa k hlavičke dostal Masaryk, lopta skackala na čiare, ale napokon hostia situáciu vyriešili. Jakubek sa do miest, kde bol lopta, dokĺzal neskoro. V 68. minúte po priamom kope hostia hlavičkovali príliš vysoko. O minútu sa Podio predral takmer cez celé ihrisko. V súboji s dvomi protihráčmi mu došli sily.

Skalica zvíťazila na domácej tráve nad Podbrezovou 2:1 (2:0) a stiahla stratu na predposledné Michalovce na dva body.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu