12.03.2016 14:30 CET
3 : 1
(2:0)

MFK Ružomberok - MFK Skalica 3:1

Na Liptove nič nové, miestni tím MFK si opäť poradil s prekážkou v podobe ligového súpera a vyhral ďalší zápas. Tentoraz vrátil Skalici prehru z úvodu sezóny, výsledok 3:1 dvomi gólmi a jednou asistenciou sa zaskvel Miloš Lačný.

Duel sa ani poriadne nezačal a domáci už viedli. Lačný vybojoval loptu, smeroval s ňou pred bránu, kde využil voľný priestor Luptáka a ten už zblízka zavesil pod brvno na 1:0. Aktívny bol Lačný aj okolo švrťhodiny hry, ale tentoraz jeho center nikto z kolegov nezužitkoval. Skóre sa menilo ale o desať minút, keď center Zošáka brankár len vyrazil pred Lačného, ktorý zblízka nemal problém upraviť na 2:0. Ružomberok bol jasne na koni a nováčika k ničomu vážnemu nepúšťal. Lopta bola v jeho moci a podľa toho tak vyzeral aj gólový prídel. Vaškova rana zo záver upolčasu ohroziť Tofiloského nemohla a preto sa do kabín šlo za priaznivého stavu pre Ružu.

Tá siahala po treťom víťazstve vo štvrtom jarnom kole a duel mala rozohraný veľmi dobre. Znížiť síce mohol Masaryk pár minút po zmene strán, ale hlavičkou proti bývalému klubu neuspel. Potom mohol dať prvý jarný gól Jakubko, ale vychytal ho brankár Krnáč. Po hodine hry mohlo byť rozhodnuté, Lačný sa rútil na bránu, ale krížnou ranou trafil len žrď. Tofiloski mal problém so strelou Masaryka o minútu na to, ale nadvakrát ju napokon skrotil a skóre sa nemenilo. V 71. minúte sa už priaznivci domáceho mužstva dočkali aj tretieho gólu. Po vydarenej akcii Jakubka so Zošákom, pravý dolný kút skalickej brány trafil Lačný a bolo 3:0. Vzápätí síce Hlavatovič hlavičkou znížil, no zo strany hostí to bolo všetko. Ružomberok vyhral tretí duel na jar, ten štvrtý remizoval s Dunajskou Stredou. Úvod ako sa patrí, naopak, nováčik tápe a ostane posledný.

Autor: Ľubomír Hudačko