19.09.2015 19:00 CET
3 : 1
(3:0)

FK Senica - ŠPORT Podbrezová 3:1

Na Záhorí sa pokračuje vo víťaznom ťažení a tréner Juraj Sabol si tak pripisuje v druhom zápase duhú výhru. Hrdinom domácich sa stal Jozef Dolný, autor dvoch gólov. Podbrezová pre zmenu potvrdila extrémnu hernú krízu a po výhre Michaloviec spadla na úplné dno fortunaligovej tabuľky.

Ambície Senice sú oveľa vyššie, ako sú priemerné priečky a preto sa aj odhodlanie na ihrisku rovnalo ofenzívnej paráde a chcení získať ďalšie tri body. Spočiatku sa domáci spoznávali s terénom a súperom, no postupne prichádzal ich čas. Šancu hostí mal Mehanovič, no neuspel a preto prišiel trest na druhej strane. Klec si nabehol na loptu kolegu a pred Kuciakom si poradil rutinérsky - pomedzi nohy otvoril skóre a bolo 1:0. Už o 3 minúty sa skóre menilo opäť. Kalabiška potiahol loptu, spätne prihral Dolnému a ten krásnou strelou do ľavej šibenice nedal Kuciakovi žiadnu šancu - 2:0. Všetko hralo do karát pre FK, hostia nevedeli kam skôr skočiť. Striedaním Vaščáka mohla prísť zmena, ale príliš sa neujala. Naopak, ešte v prvom polčase súpera dorazil opäť Dolný z priameho kopu na 3:0 a bolo prakticky rozhodnuté.

Po prestávke neostávalo hosťom nič iné, ako sa pokúsiť ešte čosi s výsledkom urobiť a dúfať, že nedostanú viac a nebude z toho debakel. Seničania si však nedali diktovať tempo a naopak, sami držali opraty vo svojich rukách a náskok pohodlne udržiavali. Nikam sa nehrnuli, Šulla mal prácu len so strelou Podia. Potom sa po hodine hry prezentoval pre zmenu Kuciak, keď musel riešiť šancu Komaru. No skóre sa nemenilo a naďalej platil stav 3:0. Skúšal to aj Gál-Andrezly, no aj tentoraz bol Šulla pripravený. Vyloženú gólovú príležitosť mali hostia v 77. minúte, keď sa Vaščák ocitol sám pred Šullom, ten však výborne zakročil a loptu vyrazil. Horehronci sa napokon aj tak dočkali, hoci až štyri minúty pred koncom. Mehanovič poslal loptu do vápna a tam Vajda hlavičkou urpavil na konečných 3:1. Tri body ale ostávajú doma, hrdinom sa stal dvojgólový Dolný. V dvoch ostatných dueloch vsietil už tri zásahy. Spokojný bude aj tréner Sabol, vyhral druhý zápas za sebou a má stopercentnú bilanciu. Hostia pre zmenu spadli na úplné dno a prehĺbili si svoju krízu ďalšou prehrou.

Autor: Ľubomír Hudačko