02.04.2016 17:00 CET
2 : 2
(0:0)

FK Senica - MFK Skalica 2:2

V záhoráckom derby sa delili body. V 25. kole Fortunaligy remizovala Senica na domácom trávniku s poslednou Skalicou 2:2 (0:0).

V 20. minúte Mehremić našiel Dolného. Ten na ľavej strane ihriska vo vzdialenosti asi 20 metrov vybojoval štandardku. O dve minúty Hromada poslal loptu do dráhy Mehremića, ktorý prešiel až na hranicu šestnástky. Jeho následný strelecký pokus Krnáč chytil. V 25. minúte nasledovala po ťahaní za dres zo strany Senice štandardka pre Skalicu. Vzdialenosť bola asi 18 metrov od brány. V 35. minúte po autovom vhadzovaní neďaleko rohovej zástavky vybojoval priamy kop Dolný. V 40. minúte videli diváci veľkú príležitosť hostí. Masaryk nasadil pri prechode do šestnástky jasličky Hušekovi a ocitol sa sám zoči-voči Šullovi. Známy ligový strelec sa rozhodol zakončiť k ľavej žrdi, ale tesne minul bránu. V 43. minúte sa v šanci opäť ocitli hostia. Po rohu sa lopta dostala k Šebestovi, ktorý sa ju snažil dotlačiť do brány. Hušek strele zabrániť nedokázal, ale zakončujúci hráč mieril vedľa.

V 67. minúte prepukla veľká radosť medzi domácimi fanúšikmi. Presadil sa Pavlík, ktorý sa k lopte dostal ako tretí v poradí. Najprv prišla k Leškovi, ktorý nahral Šmehylovi, ale jeho strela do siete neprešla. Dostala sa však ku kapitánovi Senice, ktorý už skóroval - 1:0. V 70. minúte po rohovom kope Vaško spred šestnástky delovkou prepálil všetko, čo stálo pred ním a Plach sa naťahoval márne - 1:1. V 85. minúte trénerovi Hornému vyšlo striedanie. Hostia vhadzovalu aut. Dlhá lopta Hillaryho našla Jakubeka, a ten namieril tesne pod brvno - 1:2. To ešte nebolo všetko. V 88. minúte padol ďalší gól. Presadil sa Pillár a zariadil vyrovnanie - 2:2.

V záhoráckom derby sa zrodila remíza. Zachraňujúca sa Skalica remizovala na pôde Senice 2:2.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu