28.02.2016 14:00 CET
1 : 1
(0:0)

DAC Dunajská Streda - Spartak Myjava 1:1

Dohrávka prvého jarného kola priniesla deľbu bodov, DAC doma nedokázal zdolať húževnatú Myjavu. A to napriek tomu, že tesne po prestávke sa ujal vedenia. V tabuľke sa tak nič nezmenilo a manko na Spartak domácim aj po tomto zápase ostalo rovnaké.

Tradične vo futbalovej atmosfére sa v Dunajskej Strede dohralo prvé jarné kolo s tým, že favoritom na zisk troch bodov bude domáci tím. Veď práve na Myjavu potrebovali hráči stiahnuť manko, aby ešte rozmýšľali nad pohárovou Európou. Otvoriť skóre mohol najprv Ľupták po pár minútach zápasu, ale svoju sľubnú hlavičku mieril len nad. Potom ho napodobnil nepresnosťou aj Szarka, skóre sa preto nemenilo ani po jeho šance. Tujvel si musel dať pozor po desiatich minútach hry, keďže na jeho bránu smeroval nepríjemný center. Domáci boli aktívnejší a Myjavčania len vyčkávali, čo urobí favorit. Viac sa hralo pred bránou hostí, no nepresadil sa ani Pačinda po priamom kope. Vrásky na čele domácim prinieslo zranenie Szarku, od tohto momentu ožil aj Spartak, no pomaly sa už blížil aj koniec prvého dejstva.

V tom druhom sa hneď začali radovať hráči DAC, pretože Sarr po dobrom centri a odrazenej lopte našiel sieť súpera a bolo 1:0. Lenže domáci hráči sa nestihli ani poriadne doradovať a už sa hralo odznova. Spartak hneď podnikol útok na druhej strane a lopta sa dostala do siete po strele Kolára. O niečo neskôr mal v podobe hlavičky šancu Machovec, ale brankár si poradil. O tri minúty neskôr skúšal strelou Sarr, lopta tesne minula bránu. V 59. minúte vyslal štiplavú strelu Daniel, ale Tujvel bol opäť na mieste. Po hodine hry Pačinda opäť skúšal šťastie po priamom kope, Hruška ale neinkasoval. Rozhodnúť mohol približne desať minút pred koncom Škutka, no mieril vedľa. Viac sa toho už v závere zápasu pred oboma bránami neudialo a preto sa body delili. Spokojnejší budú hostia, ktorí si môžu strážiť tretie misto aj po tomto kole.

Autor: Ľubomír Hudačko