19.09.2015 19:00 CET
0 : 1
(0:1)

DAC Dunajská Streda - Spartak Myjava 0:1

Dvaja štrnásťbodoví súperi sa v 9. kole Fortuna ligy streli na Žitnom ostrove. Dunajská Streda podľahla Myjave 0:1 (0:1).

V 3. minúte si Szarka prehodil loptu cez Marčeka a dostal sa tak pred brankára Solničku. Namiesto zakončenia sa pošmykol a došlo k tvrdému stretu medzi ním a gólmanom Myjavy. Po ošetrení musel Solnička dole z ihriska a na jeho miesto medzi tri žrde nastúpil Hruška. V 13. minúte zakončil po kolmici za obranu Pekár, jeho gól však pre ofsajd neplatil. Strela Sarra z voleja skončila na Hruškovom brvne. Kolmicu do šestnástky dostal opäť Pekár. Posúval lepšie postavenému Sládekovi, no lopta ho minula a pred Kolárom na zadnej žrdi odvrátil Štepanovský. V 26. minúte Štepanovský so Strakom dostali loptu až na biely bod. Tam číhal Ľupták, ale minul bránu. V 32. minúte Ljubičičovej strele z diaľky chýbalo málo. Tri minúty pred koncom polčasu hlavičkou zblízka otvoril skóre Sládek - 1:0 pre Spartak. Prvý polčas skončil stavom 1:0 pre hostí z kopaníc.

Tri minúty po prestávke Straka poslal center malým vápnom na Brašeňa. Ten bránený prestrelil poloprázdnu bránu. V 51. minúte sa cez Brašeňa do šestnástky prebil Daniel. Na druhej strane hľadal voľného Kolára, ktorý pred prázdnou bránou minul. O tri minúty sa domáci dožadovali penalty za ruku Marčeka, no tá sa nepískala. V 58. minúte vystrelil Ljubičič a jeho tvrdú strelu Hruška vyrazil. Ľupták medzi stopérmi z hranice šestnástky vyrobil prácu Hruškovi. Na rohový kop si nabehol Ljubičič a tesne minul. V 71. minúte Polievkov center odvrátil Marček do streleckej pozície Pačindovi. Ex-Košičan trafil Brašeňa a od neho šla lopta mimo bránu. Priamy kop Pačindu obtrel bočnú sieť. V 85. minúte sa Ljubičič ocitol osamotený v šestnástke hostí, ale ani na dvakrát nebol úspešný.

Dunajská Streda podľahla na Žitnom ostrove Myjave 0:1 a prišla o tretiu priečku v tabuľke.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk