02.03.2016 17:00 CET
1 : 0
(1:0)

DAC Dunajská Streda - MFK Skalica 1:0

V druhom jarnom kole si tri body pripísal domáci celok DAC. Na Žitnom ostrove porazil Myjavu 1:0.

V siedmej minúte centroval z rohu Pačinda, no Sarr netrafil loptu ideálne. Úvodný tlak zavŕšili domáci gólom v 10. minúte. Sarr si zbehol do pokutového územia, Polievka ho prihrávkou našiel a legionár z prvej k opačnej žrdi rozvlnil sieť - 1:0. Už o štyri minúty Masaryk priestor troch žrdí prepálil. Gól Masaryka v 18. minúte pre ofsajd neplatil. V 26. minúte Masaryk zakončoval cez Kwina do rukavíc Tujvela. V závere polčasu Pačinda dlhým centrom našiel pri vzdialenejšej žrdi Kwina. Ten sa dostal do zakončenia hlavou, ale bránu netrafil. Do kabín teda schádzali mužstvá za jednogólového vedenia žltomodrých.

V 52. minúte Polievka neuspel zoči voči Krnáčovi. O štyri minúty po tejto situácii Brašeň našiel Polievku. Do jeho strely sa hodil Hudák, ktorý loptu zrazil. V 62. minúte sa do lopty oprel hlavou Sarr, ale bol nepresný. Loptu do brány nezasunul ani Kwin, lebo ju netrafil. V 75. minúte striedajúci Vaško mohol dostať druhú žltú kartu, no nestalo sa. V 77. minúte Polievka pokazil útočnú akciu Dunajskej Stredy. Loptu od neho, letiacu vzduchom, bolo ťažké spracovať. Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času Hillary po súboji s Horváthom ostal na trávniku a nevyzeralo to s ním dobre. Napokon ihrisko musel opustiť na nosidlách.

Dunajská Streda zdolala Spartak Myjava 1:0 a dostala sa na piate miesto tabuľky.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu