19.10.2013 14:30 CET
0 : 1
(0:1)

Spartak Trnava - Spartak Myjava 0:1

Myjava ostane na druhom mieste aj po 14. kole! Skvelý výsledok si zapísali Hudecovci aj dnes na pôde Trnavy. Jediný gól zaznamenal Daniel, na čo domáci už odpovedať nedokázali.

Na začiatku mal prvú šancu už po niekoľkých minútach Pekár, no z priameho kopu mieril vedľa brány. Trnava chcela mať istotu na kopačkách a ukázať, kto je na ihrisku pánom, ale príliš sa jej to proti kvalitnej defenzíve nedarilo. Nedostávali sa do šancí a agresivitu nemali dostatočne ráznu. Solnička nemal prácu napríklad po strelách Saba či Chovanca. Skóre sa len tak z ničoho v prospech Trnavy meniť nemohlo, preto trebalo pridať. Solnika mal prácu po trme-vrme, ale či zakončenia Hodeka alebo Procházku nebolo gólové. Tesne vedľa mieril v 25. minúte Lukšík, jeho priamy kop naozaj mohol znamenať vedenie Myjavy. Ten istý hráč potom pekne prenikol cez ľavú stranu a servíroval center do vápna. Našiel Daniela, ktorý usmernil loptu do siete - 0:1. To bolo pre domácich šokom a ich snaha vziať zápas do rúk narástla do väčších rozmerov. V prvom polčase si však už toho veľa nevypracovali a preto šli do kabín s jednogólovým mankom.

Po zmene strán bola snaha domácich o vyrovnanie evidentná, no pozorná obrana Myjavy toho veľa nedovoľovala. Hoci ich prinútili brániť vo vyššom počte hráčov, na skóre sa to nie a nie prejaviť. Po hodine hry naopak mohli Kopaničiari pridať poistku, vo vápne ale neraz zlyhali a nedostali sa ku zakončeniu, hoci tam boli s vyšším počtom hráčov. V 74. minúte sa nemenil stav ani po hlavičke Grabeža, keď mieril vedľa. Ten istý hráč sa nepresadil ani desať minút pred koncom, vysoko prestrelil. A keď sa ani v závere z dobrej možnosti nepresadil opäť Grabež, tri body brala Myjava. Upevnila si fantastické druhé miesto, dokonca stiahla manko na Slovan, pričom Trnava lepšiu formu spred reprezentačnej pauzy nepotvrdila.

Autor: Ľubomír Hudačko