17.09.2013 18:30 CET
1 : 1
(1:0)

Spartak Myjava - MŠK Žilina 1:1

V 10. kole Corgoň ligy 2013/2014 privítali kopaničiari doma Žilinu. Bol to druhý zápas "anglického týždňa", na ktorý bolo zvedavých 2058 divákov. Tí aj v chladnom a upršanom počasí prišli povzbudiť svojich miláčikov s nádejou, že po stretnutí aspoň na chvíľu uvidia Myjavu na čele tabuľky. Podarilo sa, no bod za remízu si domáci na trávniku doslova vydreli.

Vstup do zápasu bol pritom pre Myjavčanov ako z rozprávky. Hneď v prvej minúte mohol skórovať Černáček, no po zásahu hosťovskej obrany bol z toho len rohový kop. Ten po Kukoľovom zahratí hlavičkou predĺžil Siva pred bránou dobre postavenému Pekárovi, no a ten sa nemýlil. Myjava tak od druhej minúty viedla nad Žilinou 1:0. Ako sa hovorí, skoré góly bývajú zradné a aj Myjavčania akoby sa príliš upokojili a herné opraty predali do rúk žltozeleným. Tí postupne začali vytvárať na trávniku čoraz väčší tlak a hra sa presunula na polovicu Myjavy. V 10. minúte sa pokúšal vyrovnať Pich, ale domáca obrana zapracovala. V 19. minúte centroval loptu do šestnástky Kosíkovi Lukšík, no žilinský gólman Dúbravka dobre odhadol situáciu, vybehol a prihrávku chytil. V nasledujúcej minúte vyslal nebezpečnú strelu na domácu svätyňu Majtán, Solnička bol pohotový a strelu vyrazil na roh.

Od tejto chvíle prakticky až do konca prvého polčasu hostia dobýjali myjavskú bránku. Buď priamymi prienikmi do šestnástky kopaničiarov alebo po štandardných situáciách. V 32. minúte len tesne minul Pich a čistú šancu hlavičkujúceho Paura v 36. minúte vyškriabal z brány Solnička. Pred prestávkou sa ešte pokúšali dostať do dobrej streleckej pozície kombinačnou hrou Daniel s Kosíkom a v 44. minúte doskakoval na hlavičku tesne pred bránou Siva, ale Dúbravka mu loptu uchmatol. Prvý polčas tak skončil 1:0 pre Myjavu.

Tak ako v prvom dejstve hry rýchlo skórovali Myjavčania, takisto rýchlo vyrovnali na začiatku druhého polčasu Žilinčania. V 47. minúte po zahrávanom rohovom kope sa v skrumáži presadil Akakpo a strelou k žrdi prekonal domáceho brankára. Myjava - Žilina 1:1. Ďalšia strela hostí v 50. minúte mierila nad bránu a v 58. minúte prekonal vybehnutého Solničku Škvarka. No pred bránou gólu zabránil domáci kapitán Černáček. Ten istý hráč zmaril čistú šancu Žilinčanov aj v 64. minúte. Solnička sa nenudil ani pri dvoch rohových kopoch šošonov v 67. minúte. V 84. minúte po rohu Myjavy pálil Kukoľ, jeho strelu obrancovia zblokovali. V 87. minúte sa podarilo prekonať obranu spartakovcov Maboukovi, ten prihral Pichovi a jeho strela, našťastie pre domácich, mierila tesne vedľa. V samotnom závere duelu sa pokúšali v štandardných situáciách zvrátiť víťazstvo na svoju stranu domáci, ale žiaden gól už nepadol a súperi si napokon body podelili. Myjava - Žilina 1:1. Aspoň do zápasu Slovana s Nitrou si tak môžu fanúšikovia čierno-bielych vychutnať historickú prvú priečku Spartaka v tabuľke najvyššej slovenskej futbalovej súťaže.

Autor: Ľubomír Hudačko