31.08.2013 20:00 CET
1 : 0
(0:0)

Myjava tesne zdolala Košice

Košice pokračujú v streleckom trápení, keďže nedokázali skórovať ani v stretnutí 8. kola Corgoň ligy na pôde Myjavy. Východniarov nenakopol ani moment z úvodu druhého polčasu, kedy bol vylúčený myjavský hráč Marček. Myjava naopak opäť podala kolektívny výkon, v oslabení strelila gól a teší sa z vydretého víťazstva.

Úvod stretnutia bol opatrný z oboch strán. Vyše dve tisícky divákov na útulnom štadióne v Myjave si na vážnejšiu príležitosť museli počkať do 12. minúty, kedy Tofiloski zneškodnil peknú hlavičku Daniela. Vzápätí musel macedónsky brankár hasiť strelu Pekára po odrazenej lopte z rohového kopu. Tesne po štvrťhodine hry sa peknou strelou z diaľky prezentoval domáci Pekár, ale Tofiloski bol na mieste. V 22. minúte sa do sľubnej pozície dostal Sládek, ale so zakončením nemohol byť spokojný. Po polhodine hry sa do šance dostali aj hostia, no Diabyho pokus z hranice šestnástky nenarobil Solničkovi žiadne problémy. V 36. minúte mali domáci veľkú príležitosť na úvodný gól, no Danielovu hlavičku zastavilo brvno. Päť minút pred polčasovým hvizdom sa do dobrej šance dostal hosťujúci Duda, mieril však tesne vedľa. V závere prvého polčasu opäť zvonila konštrukcia Tofiloského bránky, na druhej strane sa následne neúspešne snažil skórovať Viazanko. Na kopaniciach teda v prvom polčase gól nepadol.

Druhý polčas nezačal pre Myjavu dobre. Po Sládekovej nevyužitej šanci sa v 49. minúte vylúčil po druhej žltej karte Tomáš Marček. Tento moment mal byť impulzom pre Košičanov, no tí sa v ofenzíve aj kvôli pevnej defenzíve Myjavy veľmi trápili. Tri minúty po hodine hry dokonca oslabení kopaničiari ohrozili Tofiloského bránku, nad ktorú mieril tesne nad Kukoľ. O dve minúty neskôr sa Solnička nenechal prekonať po Viazankovej strele. V 72. minúte sa po Šulekovej delovke poriadne zapotil Tofiloski, ktorý však loptu napokon vyrazil mimo priestoru troch žrdí. O štyri minúty neskôr bol však Tofiloski prekonaný. Kukoľ po strate lopty hostí potiahol loptu a ponúkol šancu Sládekovi, po ktorého strele sa lopta odrazila ku Kuračkovi a ten nemal problém skórovať do prázdnej bránky - 1:0. V 80. minúte sa ďalekonosným pokusom prezentoval hosťujúci stopér Peter Bašista, no Solnička si dal pozor. V záverečných minútach sa Košičania snažili aspoň o vyrovnanie, podarilo sa im akurát vylúčiť Bašistu po zbytočnej potýčke. Myjava podala skvelý kolektívny výkon a svoje vybojované víťazstvo si už ubránila.

Autor: Filip Kubaliak