03.05.2014 20:00 CET
1 : 1
(1:0)

Spartak Myjava - DAC Dunajská Streda 1:1

Posledný zápas sobotňajšieho programu 29. kola Corgoň ligy medzi Myjavou a Dunajskou Stredou priniesol zaslúženú remízu 1:1.

Mužstvá hrali od úvodu v dobrom tempe pred skvelou atmosférou. O tú sa starali oba fankluby, len škoda, že celková návšteva dosiahla len cifru 1570. Prvá vážnejšia šanca sa zrodila v 6. minúte, kedy nepríjemne vystrelil Daniel, ale Penksu neprekonal. Mierne aktívnejšia bola Myjava, ktorá sa v 17. minúte dostala do vedenia. Vtedy sa krásnou individuálnou akciou prezentoval Oršula, zbavil sa niekoľkých protihráčov a presnou strelou prekonal Penksu - 1:0. Tento moment domácich nabudil, no rovnako donútil ku aktivite aj hostí. DAC mohol vyrovnať v 24. minúte, no zblokovaná strela Straku tesne minula bránku. Klub zo Žitného ostrova bol do konca prvého dejstva lepším mužstvom, ale remízový stav sa mu dosiahnuť nepodarilo.

Hosťujúci hráči hrali s veľkým nasadením aj v druhom polčase. Síce sa im v úvodné akcie príliš nedarili, no v 56. minúte sa už dočkali gólu. Po centri Čaušiča sa uvoľnil skúsený Matúš a úspešným zakončením vyrovnal stav - 1:1. Na túto situáciu lepšie zareagovali hostia. Tí pokračovali v dobýjaní Solničkovej bránky a vyhrávať mohli v 62. minúte. Technickú strelu Brašeňa však pozorný gólman Myjavy kryl. O štyri minúty neskôr zamestnal Solničku aj Kwin, ale domáci brankár bol istý aj pri tejto situácii. Zverenci Mikuláša Radványiho boli v druhom dejstve aktívnejším mužstvom a v závere išli za víťazným gólom. Napokon sa im nepodarilo vymyslieť nič zaujímavé a tak sa zápas skončil spravodlivou deľbou bodov.

Autor: Filip Kubaliak