12.04.2014 15:00 CET
0 : 1
(0:1)

Slovan prekvapujúco zakopol proti Myjave

Prvý zápas 26. kola Corgoň ligy priniesol obrovské prekvapenie, Slovan totiž na domácej pôde podľahol Myjave najtesnejším rozdielom 0:1. Spartak predviedol v hlavnom meste obrovskú bojovnosť a celkom zaslúžene získava tri body.

Myjava hrala od úvodných minút veľmi aktívne a rozhodne neprišla na Pasienky "betónovať". Hostia ako veľký outsider mali paradoxne viac šancí ako Slovan. Spartak mohol v 10. minúte poslať do vedenia Daniel, no ľavačkou mieril iba do bočnej siete. Zverenci Radúza Dorňáka sa síce tlačili dopredu, no v 21. minúte mohli inkasovať. Soumah skvele našiel Vitteka, no jeho prudký pokus fantasticky zlikvidoval Belic. Vzápätí sa na druhej strane pekným sólom prezentoval Pekár, no jeho zakončenie už nebolo vydarené. O niekoľko sekúnd sa ten istý hráč hostí ocitol v obrovskej šanci, no jeho hlavičku bravúrne vyrazil Perniš. Slovan sa v týchto minútach veľmi trápil a vyvrcholením bol inkasovaný gól v 37. minúte. Belasí po rohovom kope stratili loptu a hostia bez váhania vybehli do brejku. Rýchlu akciu ťahal Šulek, ten následne skvele načasoval prihrávku Pekárovi, ktorý už prízemnou strelou poslal Myjavu do vedenia - 0:1. V záverečných minútach sa už len dohrávalo a hostia odchádzali do šatne pochopiteľne veľmi spokojní.

Druhý polčas bol zo strany Slovana o niečo lepší. Ten bol oveľa častejšie pri lopte, no jeho hra zlyhávala vo finálnej fáze, kde im Myjava nič nedovoľovala. Celkové tempo hry však upadlo, videli sme hlavne podstatne menej šancí ako v prvom dejstve. Slovanu sa nedala uprieť snaha o zvrátenie stavu, no v útočnej fáze to lídrovi tabuľky dnes veľmi nešlo. Kopaničiari hrali naozaj veľmi bojovne a v defenzíve boli mimoriadne dôslední. Vďaka tomu nepustili belasých v druhom polčase do žiadnej vyloženej šance. Myjava si už do záverečného hvizdu tesný náskok postrážila a získala tak historicky prvú výhru nad bratislavským Slovanom, ktorý sa dnes veľmi trápil.

Autor: Filip Kubaliak