04.08.2013 19:30 CET
5 : 0
(2:0)

Slovan deklasoval Myjavu 5:0

V 4. kole Corgoň ligy bol na programe aj zápas Slovan Bratislava - Spartak Myjava. Belasí potvrdili rolu favorita a Spartak deklasovali po skvelom výkone vysoko 5:0.

Slovan vstúpil do úvodu zápasu aktívnejšie. V 8. minúte posielal Mészáros gólovú prihrávku na Fořta, no v poslednej chvíli skvele zakročil Častulín. Vzápätí sa nebezpečnou strelou prezentoval Soumah, ale myjavský gólman jeho pokus zneškodnil. V 12. minúte sa do dobrej šance dostal Sládek, ale ten nezakončoval podľa svojich predstáv. Po štvrťhodine hry mal dobrú šancu Fořt, ale český útočník Mészárosov center za Solničku nedostal. V 22. minúte po Žofčákovom centri akrobaticky zakončil Mészáros, ale Solnička si dal pozor. Dve minúty pred polhodinou hry sa už belasí dočkali úvodného zásahu. Solnička síce najprv zneškodnil Halenárovu strelu, ale z následnej odrazenej lopty skóroval Mészáros - 1:0. Vzápätí mohol Mészáros pridať ďalší zásah, ale po skvelej práci Bagayoka mieril iba do bočnej siete. V 43. minúte sa po rohovom kope dostal do šance Černáček, ale stopér Myjavy mieril v skvelej príležitosti vedľa. Následne sa potvrdil staré známe príslovie nedáš - dostaneš! Soumah sa totiž krásne uvoľnil a bez problémov prekonal bezmocného Solničku - 2:0. Slovan predviedol v prvom polčase skvelý výkon a zaslúžene vyhrával 2:0.

Slovan vstúpil do druhého polčasu podľa svojich predstáv. Po niekoľkých sekundách hry zahrával štandardku, ktorú Halenár poslal tesne vedľa ľavej žrde Solničkovej bránky. V 50. minúte sa sedemnásobný majster tešil z tretieho gólu, o ktorý sa postaral Pavel Fořt po Žofčákovom centri - 3:0. O štyri minúty neskôr pridali nabudení Slovanisti štvrtý gól. Odrazená lopta sa odrazila k Bagayokovi, ktorý peknou strelou pod brvno prekonal Solničku - 4:0. Myjava nebola práve najlepšie naladená a zverencom Ladislava Hudeca sa veru nedarilo. Tesne po hodine hry však mohol korigovať stav Pelegríni, ale jeho pokus Poláček kryl. V 68. minúte mali hostia ďalšiu príležitosti na čestný gól, ale Poláček bol pozorný. Vzápätí na druhej strane zakončoval Halenár, ale jeho pokus skončil tesne nad. V závere sa Myjava snažila o čestný úspech, ale efekt bol presne opačný. Slovan totiž strelil piaty gól po presnej strele Peltiera do odkrytej bránky Solničku - 5:0. Slovan teda zvíťazil vysoko 5:0 a priaznivci belasých musia byť s ich výkonom jednoznačne spokojní.

Autor: Filip Kubaliak