30.11.2013 13:00 CET
2 : 1
(1:0)

MFK Košice - Spartak Myjava 2:1

Prvýkrát v histórii najvyššej ligy na Slovensku sa stalo, že Košičania porazili Myjavu. Vraňare si na to museli počkať do derniéry jesennej časti roka 2013, na dva góly im totiž hostia odpovedali len jediným.

Otvoriť skóre mohli ako prví domáci hráči a to keď sa po chybe brankára hostí dostala lopta na hlavu Dudu. Mladík však pred bránou zazmätkoval a mieril len nad brvno. Viac ako futbalovú krásu mohli diváci pozorovať predbiehanie sa o nepresné zakončenia. Väčšinou tímy bránili a preto sa na gól čakalo až do 22. minút. Šinglár na pravej strane voľného Nováka a ten krížnou strelou otvoril skóre duelu - 1:0. Opäť tak v drese Košíc potvrdil kanonierske schopnosti, ako za starých čias. Hostia o tri minúty neskôr kontrovali strelou Pekára takmer z dvadsiatich metrov, ale Tofiloski s ňou nemal veľa práce. Košičania boli blízko ku gólu v 32. minúte, keď Novák z priameho kopu poriadne natiahol Solničku v bráne hostí. Na opačnej strane sa dostal do dobrej šance Daniel, po peknom centri však z prvej pálil iba nad. Myjava tak v prvom dejstve nedokázala odpovedať na gól a odchádzala do šatne s jednogólovým mankom.

Po zmene strán to chceli hneď zmeniť a skúšali ohroziť Tofiloského od úvodného hvizdu. Napríklad Kukoľ po piatich minútach skúšal čosi vymyslieť, ale dobrou strelou brankára neprekonal. Mieril tesne vedľa pravej žrde. O päť minút neskôr však zahrmelo na opačnej strane, Novák poslal z rohového kopu loptu na hlavu Kavku a ten sa nepomýlil - 2:0. Myjava odpovedala v 69. minúte po štandardnej situácii, keď sa dostal k zakončeniu z bezprostrednej blízkosti Siva a znížil na 1:2 z pohľadu hostí. V 75. minúte sa dostal do úniku Novák, jeho tvrdú strelu z ľavej strany však Solnička kryl. O dve minúty napriahol spoza šestnástky Haskič, myjavský gólman znova podržal svoj tím. V závere sa už stav nezmenil a Košičania si pripísali na svoje konto tri body. Konečne tak porazili soka z Myjavy v histórii Corgoň ligy, štyri predošlé vzájomné zápasy totiž vždy vyhral Spartak. Po jeseni budú teda Košice zimovať najhoršie na 9. mieste, Myjava si svoju štvrtú pozíciu ešte vinou prehry môže pohoršiť.

Autor: Ľubomír Hudačko