19.07.2013 19:30 CET
1 : 3
(1:2)

Ružomberok ukoristil tri body v Zlatých Moravciach

Zlaté Moravce sú bez bodového zisku aj po druhom kole Corgoň ligy, v ktorom na domácej pôde podľahli Ružomberku 1:3.

Úvod zápasu lepšie zachytil Ružomberok, ale z úvodného gólu sa tešili Zlaté Moravce. V 9. minúte totiž Samir Nurkovič po centri z pravej strany krížnou hlavičkou prekonal bezmocného Nikoliča - 1:0. Následne sa hra ukľudnila, no o dvadsať minút neskôr mohli domáci prísť o svoje vedenie. Chybu domácej obrany prečítal Zreľák, ktorý sa rútil smerom ku Kuciakovej bráne, no mladý útočník sa ulakomil a jeho pokus minul bránu. V 40. minúte sa však Liptákom už podarilo vyrovnať. Loptu v strede poľa stratil Obročník, čo využil Tawamba Kana, ktorý našiel Ďubeka, kapitán hostí si narazil loptu so Zreľákom a prudkou strelou vyrovnal - 1:1. Domácich tento gól zaskočil, ale o niekoľko sekúnd prišiel ďalší inkasovaný gól. Štefan Zošák peknou prihrávkou vysunul Tawambu, ktorý strelou k bližšej žrdi poslal Ružu do vedenia - 1:2. V závere mohli domáci ešte po štandardke vyrovnať, ale Orávikov center našiel iba Nikoličovo náručie.

Zlaté Moravce akoby v úvode druhého polčasu ešte ostali v šatni. V 46. minúte Ďubekov pokus z diaľky zastavila ľavá žrď, lopta sa ešte odrazila Nagyovi, ale ten zblízka mieril vysoko nad. O minútu však už ViOn toľko šťastia nemal. Zošák prenikol cez Pintéra a následným centrom našiel Ďubeka, ktorý presnou hlavičkou pridal svoj druhý gól - 1:3. Zverenci Branislava Mráza po tomto momente ožili a hrali podstatne aktívnejšie. Kontaktného gólu sa mohli dočkať v 63. minúte, kedy Nurkovič hlavičkoval tesne vedľa ľavej žrde. O tri minúty neskôr zaváhal Pintér, jeho chybu mohol potrestať Zošák, ale bol nepresný. Následne na druhej strane nepríjemne vystrelil Babic, ale jeho prízemný pokus Nikolič vyrazil. Desať minút pred koncom mohol rozhodnúť Bartoš, ale jeho pokus zo skvelej pozície mieril nad. V závere zápasu sa skvelou individuálnou akciou predviedol striedajúci Vaniš, no jeho zakončenie zastavilo brvno. ViOn sa v závere snažil skórovať, no čestný gól sa im už streliť nepodarilo.

Autor: Filip Kubaliak