06.04.2013 14:30 CET
1 : 1
(0:0)

Myjava získala cenný bod v Trnave

Trnava znovu nedokázala na domácej pôde naplno zabodovať. V 25. kole Corgoň ligy ich prekvapil nováčik súťaže Spartak Myjava, ktorý gólom v závere vybojoval bod po remíze 1:1.

V úvode zápasu bola mierne aktívnejšia Trnava, ktorá v tomto stretnutí potrebovala tri body. Myjava bola stiahnutá na vlastnej polovici a nováčik Corgoň ligy čakal na chybu súpera. Niekoľko sekúnd po štvrťhodine hry mohol otvoriť skóre Ciprys, no ten nedokázal v dobrej pozícii zakončiť. V 29. minúte zahrával Miroslav Karhan priamy kop domácich z 19 m, no jeho nepríjemný pokus bravúrne zneškodnil Peter Solnička. Domácich tradične povzbudzovali verní priaznivci, no hráči Trnavy sa im do konca polčasu gólom nedokázali odvďačiť.

Druhý polčas mal v úvodných pätnástich minútach rovnaký obraz ako prvá polovica hry. Trnava sa veľmi snažila o útočný futbal, no Myjava bola v defenzíve pevná. Obranné rady klubu z kopaníc zlyhali v 62. minúte, kedy sa Trnavčania dočkali gólu. Autorom gólu sa stal Ladislav Tomaček, ktorý potvrdil svoje strelecké schopnosti a krásnou strelou poslal domácich do vedenia - 1:0. Myjavu tento gól trošku zaskočil, no zverenci Ladislava Hudeca sa nevzdávali. Kopaničiari pochopiteľne otvorili hru a v 85. minúte dali pomerne šťastný gól. Nakopávaná lopta Černáčka sa po zmätkoch v obrane domácich dostala ku Kosíkovi, ktorý gólom z otočky vyrovnal - 1:1. Trnava teda inkasovala ďalší nepríjemný úder, ktorý ich tentoraz stál dva body. Myjava totiž vybojovala cenný bod v súboji Spartakov.

Autor: Filip Kubaliak