10.11.2012 13:30 CET
1 : 2
(0:2)

Slovan vyhral v Myjave 2:1

V 16. kole Corgoň ligy hostila Myjava bratislavský Slovan. Tento zápas mal slušný náboj a atmosféru, veď na Kopaniciach zápas sledovalo 2582 divákov. Slovan však potvrdil svoje kvality a potvrdil úlohu favorita, keďže zvíťazil 2:1.

Obaja účastníci stretnutia sa snažili od úvodu hrať ofenzívne. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, diváci si mohli prísť na niekoľko pekných akcií. V 14. minúte nacentroval do pokutového územia hostí Kosík, Kuračka predĺžil na Sládeka, ktorého volej preletel tesne ponad brvno. V 20. minúte sa uvoľnil Žofčák, ale jeho zakončenie z hranice šestnástky nenašlo svoj cieľ. O tri minúty neskôr nebezpečne vystrelil Kuračka, no jeho pokus tesne minul pravú tyč. V 28. minúte Ďuriš krásne vysunul Sládeka, no jeho pokus vychytal Putnocký. Síce mala Myjava dosiaľ viac z hry, no Slovan ich v 32. minúte potrestal gólom. Mladý slovenský reprezentant Lukáš Pauschek nacentroval na hlavu Hlohovského, ktorý nedal Solničkovi šancu na zákrok - 0:1. Slovan po tomto góle ožil a o sedem minút neskôr po prvom zásahu navýšil svoje vedenie. Pri tomto góle mal veľký podiel znovu Pauschek, ktorého center rutinérsky poslal do siete Igor Žofčák - 0:2. Hostia z Bratislavy do konca polčasu držali loptu na kopačkách a čakali na polčasový hvizd, po ktorom bolo skóre 0:2.

V druhom polčase sa mužstvá dlhšie oťukávali, medzi hlavné dôvody patrila aj zmena poveternostných podmienok, ktoré sťažovali hru. Dlho sa hralo medzi šestnástkami, Myjava sa snažila streliť kontaktný gól, ale Slovan skúsene držal svoj náskok. V 77. minúte sa vyznamenal domáci gólman Solnička, ktorý fantastickým zákrokom zneškodnil Hlohovského priamy kop. V 83. minúte mohol skórovať Kosík, ale v dobrej pozícii netrafil bránku. Hostia sa už sťahovali do defenzívy, no Myjava dokázala zdramatizovať zápas. Hostia stratili loptu v strede poľa, získal ju striedajúci Bruško, ktorý pekne našiel Harsányiho a ten preloboval Putnockého - 1:2. V závere zatlačila Myjava, no gól sa jej už nepodarilo skórovať. Slovan sa tak teší z troch bodov, čím si udržal líderskú pozíciu.

Autor: Filip Kubaliak