22.05.2013 17:30 CET
1 : 0
(1:0)

Košice prehrali v Myjave a stratili nádej na Európsku ligu

Myjava dokázala v rozlúčke s vlastnými priaznicami tesne poraziť Košice, ktoré po prehre 0:1 definitívne stratili nádej na Európsku ligu.

Väčšiu motiváciu mali v tomto zápase Košice, ktoré si chceli tromi bodmi udržať nádej na Európsku ligu. V úvode stretnutia to bol naopak klub z kopaníc, ktorý mal vážnejšie šance. V 8. minúte našiel Sládek dobre postaveného Kosíka, no ten už v dobrej pozícii netrafil bránu. O niekoľko sekúnd neskôr sa po rohovom kope Bruška dostal k hlavičke Častulín, no jeho pokus zblokoval dobre postavený Kavka. Zhruba o desať minút sa už nováčik Corgoň ligy tešil z úvodného gólu. Kopaničiari si vytvorili peknú akciu po osi Bruško - Siva - Šulek, ktorú posledne menovaný zakončil do siete - 1:0. V nasledujúcich minútach sa hra upokojili, no hlavne pribúdali nepresnosti na oboch stranách. Hra sa odohrávala v strede poľa, a tento scenár pokračoval až od záveru prvého polčasu, po ktorom vyhrávala Myjava 1:0.

Tréner Ján Kozák st. sa počas prestávky rozhodol minúť všetky tri striedania, ktorými sa snažil oživiť hru svojich zverencov. Jeho ťah však nebol príliš úspešný, keďže aktívnejšia bola stále Myjava. Jej vedenie mohol v 50. minúte navýšiť Kukoľ, no ten po dobrej prihrávke Sládka mieril tesne nad. Ďalšiu príležitosť mal Spartak v 63. minúte, ale Kosík zblízka neprekonal Tofiloského. O tri minúty sa Černáček vydal na útočný výlet a spätnou prihrávkou ponúkol šancu Sládkovi, ktorý však mieril iba do dobre postaveného obrancu hostí. Hostia mohli domácich potrestať za nepremenené šance v 68. minúte, no Oumar Diaby vtedy mieril tesne vedľa. Hostia postupne zvyšovali svoje herné tempo, keďže samotný výsledok ich k tomu donútil. V 84. minúte mohol hostí spasiť Oumar Diaby, no útočník MFK mieril v skvelej pozícii nad bránu. V záver e sme už nebezpečnú akciu nevideli, Myjava teda zdolala Košice 1:0.

Autor: Filip Kubaliak