07.05.2013 18:30 CET
2 : 1
(0:1)

Myjava otočila duel so Zlatými Moravcami

Dohrávka 24. kola Corgoň ligy medzi Myjavou a Zlatými Moravcami priniesla zaujímavý súboj. Hostia sa v úvode stretnutia dostali do vedenia, no vo zvyšnom priebehu bol aktívnejší nováčik súťaže, ktorý zaslúžene otočil zápas vo svoj prospech.

Zlaté Moravce začali zápas ako v najlepšom sne. ViOn sa dostal do vedenia už v 4. minúte, kedy otvoril skóre Peter Orávik peknou strelou z priameho kopu - 0:1. Domácich inkasovaný gól trošku zaskočil, no donútil ich k aktívnejšej hre. V 11. minúte sa po Kuračkovom centri dostal do šance Sládek, no v tom momente sa vyznamenal Kuciak. Tesne pred štvrťhodinou hry mohol vyrovnať Kuračka, no skúsený stredopoliar Myjavy mieril tesne vedľa. Okolo polhodiny hry sa peknou strelou prezentoval Pelegríny, no Kuciak bol na mieste. V 38. minúte mal znova veľkú šancu Sládek, ale najlepšieho strelca Spartaka opäť vychytal brankár hostí. Napriek tomu, že domáci futbalisti boli v prvom polčase aktívnejší, hostia po rýchlom góle viedli 1:0.

Myjava začala aktívne aj do druhého polčasu a vedenie hostí už netrvalo dlho. V 51. minúte totiž klub z kopaníc vyrovnal, keďže Kukoľov prudký center si do vlastnej brány zrazil Martin Chren - 1:1. Tento moment ešte viac povzbudil nováčika súťaže, ktorý sa snažil o zvrátenie výsledku. V 58. minúte to mal na dosah Pelegríny, ale mieril tesne vedľa ľavej žrde. Na ďalší pokus sa to už stredopoliarovi Pelegrínymu podarilo, keďže v 65. minúte už Kuciak po jeho presnej strele lovil loptu zo siete - 2:1. V 72. minúte ponúkol aktívny Pelegríny šancu Kukoľovi, no toho vychytal Kuciak. Vzápätí mal obrovskú šancu Zoltán Harsányi, no útočník Spartaka mieril iba do bočnej siete. Domáci v závere zápasu vytvorili veľký tlak, no z neho už nepramenil žiaden gól. Myjava teda dokázala otočiť nepriaznivý stav vo svoj prospech, keďže zaslúžene vyhrali 2:1.

Autor: Filip Kubaliak