18.08.2012 16:00 CET
0 : 1
(0:0)

Dukla zvíťazila v Myjave

V 6. kole Corgoň ligy hostil myjavský nováčik Banskú Bystricu. Myjavčania sa chceli v tomto zápase konečne presadiť troma bodmi, no napokon nezískali opäť ani jeden. Michal Pančík v závere zápasu strelil jediný gól stretnutia a urobil si tak krásny darček k 30. narodeninám, ktoré práve dnes oslavuje.

Myjava bola od úvodu o niečo aktívnejším mužstvom. Už v 5. minúte mohol Spartak poslať do vedenia Marček, ale jeho krásnu strelu z hranice šestnástky Boroš zneškodnil. Tesne po štvrťhodine hry prvýkrát pohrozili aj hostia, ale ďalekonosná strela Hučka nenašla svoj cieľ. V 28. minúte sa dožadovali domáci fanúškovia penalty, keďže bol na hranici šestnástky faulovaný Kuračka, ale píšťalka hlavného rozhodcu Vnuka ostala nemá. Onedlho znovu pohrozila Myjava: po rohovom kope Kuračku sa dostal k zakončeniu Častulín, ale Boroš bravúrne zasiahol. Myjava si vytvárala tlak a v 43. minúte mala hneď niekoľko gólových príležitostí. Najprv umiestnený priamy kop Petra Kuračku skvele vyrazil Boroš, ktorý sa podržal svoje mužstvo aj po následnej rybičke Černáčka, ktorá si pýtala gól. Do konca prvého polčasu sa nič vážne neudialo a preto sa skončil bezgólou remízou. Myjava bola v prvej polovici hry lepšia ako banskobystrický súper, ale gól z niekoľkých sľubných šancí nedokázala streliť.

Druhý polčas začala lepšie hrať aj Banská Bystrica, ktorá nebola v prvej polovici hry až taká aktívna. Hralo sa však prevažne v strede poľa, kde sa okrem kombinovania najviac kúskovala hra, keďže sa priveľa faulovalo. V 61. minúte prihral Sládek do tesnej uličky Šebekovi, ktorý z uhla namieril iba na Boroša. Postupom času hra stratila svoje dobré tempo z prvého polčasu a hralo sa iba medzi šestnástkami. V 81. minúte nebezpečne vystrelil domáci Peter Sládek, ale jeho pokus nebol presný. Hostia v 83. minúte strelili vedúci gól z vydareného brejku. Akciu krásne vyrobil Augustín, ktorý dobrou nahrávkou našiel Pančíka a ten už nemal problém prekonať Solničku - 0:1. Myjavu tento gól veľmi zaskočil, keďže bola doteraz aktívnejším mužstvom, ale zároveň bojovala do konca aspoň o bod. V úplnom závere sa nakopnutá lopta dostala k Sládkovi, ktorý osamotený vystrelil vysoko nad Borošovu bránku. Banská Bystrica si tak pripísala dôležité tri body, ktoré ju vrátili na čelo tabuľky. Myjava bola síce aktívnejšia, ale doplatila na svoju neskúsenosť a prehrala 0:1, čo ju stále drži na poslednej priečke Corgoň ligy.

Autor: Filip Kubaliak