30.03.2013 14:30 CET
0 : 0
(0:0)

Tarkovičova „charizma“ pokračuje

Kliatba štadióna pod Dubňom je v poslednej dobe naozaj negatívna, domáci tím tu nevsietil gól ani na piaty pokus za sebou (ak rátame aj zápasy reprezentácie) a to znamená, že Žilina sa stále z nepríjemného jarného sna neprebudila. Dnes doma len remizovala s nováčikom z Myjavy 0:0.

V úvode sa pokúšal Solničku zaskočiť strelou Leitner, no mieril len vedľa brány. Po štvrťhodine hry sa nepodarilo otvoriť skóre ani Bellovi a to po krásnej individuálnej akcii. Loptu si krásne prebral a pálil z voleja po preľstení dvoch protihráčov. Mieril len tesne vedľa žrde. Po rohovom kope sa o niečo neskôr nepresadil hlavou ani Piaček, šancu mu zmarila tečom obrana Myjavy. V 20. minúte sa z gólu netešil ani mladík Káčer, jeho strele totiž chýbala razancia. Po polhodine hry mohol žltozelených vykúpiť obranca Nunes, lenže zblízka napálil len do Solničku. V závere polčasu mohol prísť šok. Do možnosti sa dostal ako blesk z jasného neba Urgela, ale domáci gólman situáciu včasným vybehnutím zažehnal.

Po prestávke sa domáci snažili na súpera vybehnúť rýchlou kontrou, ale po osi Nunes - Pečovský - Majtán sa posledne menovaný k lopte napokon nedostal a Solničku neohrozil. Centrovanou loptou brankára neprekvapil ani o niečo neskôr Pich. Gólman hostí svoj tím podržal aj pri lobovanom pase Majtána na Bella. Včas vybehol a šošonom skórovať nedovolil ani omylom. Žilina postupne vsádzala na maximálny útok a vabank, ale nováčik sa držal bezgólového stavu zubami-nechtami. Po hodine hry sa predviedla aj Myjava. Vďaka krížnej strele mohol otvoriť skóre Sládek, no Dúbravka sa natiahol a loptu vyškriabal mimo troch žrdí. O niečo neskôr sa nepresadil ani Guba, hoci vo svojej šanci minul bránu len tesne. Do listiny strelcov sa nezapísal ani Leinter a to po spolupráci s ďalším veteránom Barčíkom.

V 73. minúte prišla ďalšia obrovská príležitosť šošonov. Z ľavej strany posielal pred bránu prudkú nahrávku či center Pich, ale nikto, ani brankára Solnička sa k lopte nedostali a aj preto skončila mimo troch žrdí. Z prvej potom vysoko nad pálil na druhej strane kanonier Sládek. V 81. minúte sa nepresadil v šanci ani Majtán, hoci sa do nej dostal cez dvojicu obrancov. Solnička si však poradil aj s jeho pokusom a skóre sa vinou toho nemenilo. Neuspel v 86. minúte ani Pich, svoju strelu mieril zvnútra vápna len vedľa žrde.

Žilina mala zúfalý tlak a hoci držala väčšinu duelu zápas pod kontrolou či loptu na svojich kopačkách, vytúžený prvý jarný gól sa jej nepodarilo streliť ani na štvrtý pokus. Pred vlastnými fanúšikmi si tak zaknihovali konečne aspoň prvý bod. Remíza doma bez gólov s nováčikom je však na obhajcu titulu žalostné málo. Medializovaná kliatba na štadióne či akási zvláštna "charizma" trénera Tarkoviča, ktorý kde príde, tam neuspeje, sa nepreklenula ani v zápase s Myjavou. Kopaničiari si bod určite vážia a natiahli sériu bez prehry už na tri duely.

Autor: Ľubomír Hudačko