08.03.2013 17:30 CET
0 : 2
(0:2)

ViOn neuspel ani v druhom jarnom dueli

Zlatým Moravciam sa začiatok jari vôbec nevydaril. Po prehre na Pasienkoch nestačili ani doma na ambicióznu Senicu a dvomi zlepenými gólmi z úvodu stretnutia prehrali 0:2.

Hostia vleteli na súpera ako uragán a po pár minútach už oslavovali dvojgólové vedenie. Výstrahu udal už v 6. minúte delovkou Kóňa, ale mieril ešte "len" do brvna. O minútu si však obrana domácich nedala pozor na šikovného Štepanovského a ten svojim sólom a lobom nedal šancu Kuciakovi ani náhodou - 0:1. To pre domácich zrejme nebol dostatočne zdvihnutý varovný prst a skóre si nechali zmeniť vo svoj neprospech aj o štyri minúty. Dirigent hosťujúceho mužstva Kóňa vysunul Kalabišku a český legionár vydarenou strelou zvýšil už na 0:2. Kuciak musel neskôr kryť aj nepríjemnú strelu Jiráska. S tou si už ale poradil. Domáci zahrozili po osi Hodek - Bolinha, no Švenger sa prekvapiť nenechal. Po polhodine hry mal o prácu postarané opäť, hlavičkou ho skúšal preveriť Diviš. Mieril napokon vedľa. V závere polčasu neuspel zo štandardnej situácie Pavlík a tak sa skóre do prestávky už nemenilo.

Po zmene strán sa diváci už nedočkali tak zaujímavých momentov, ako v prvom dejstve a hostia pochopiteľne vsadili na defenzívu. Hráči ViOn-u sa do tempa na náročnom teréne dostávali ťažko a zdalo sa, že do jarných bojov si pohodu z jesene nepreniesli ani náhodou. To ešte mohli byť radi, že po hodine hry odvracal situáciu z bránkovej čiary Hodek. Šancu na tretí gól mal totiž Brabec. Tesne míňal bránu strelou neskôr Jirásek. Do tretice sa nepresadil ani Štepanovský, hoci nemieril zle. Keďže domáci nepremenili ani ojedinelú šancu po strele Bernátha, tri body si zaslúžene z tohto zápasu odniesla. Tá podala diametrálne odlišný výkon a úvod zápasu jej vyšiel dokonale. Počas ďalšieho priebehu hry si skóre s prehľadom udržala. Naopak, Zlaté Moravce v Novom roku nemajú šťastie a prehrali aj druhý jarný zápas so skóre 1:6.

Autor: Ľubomír Hudačko