20.08.2011 17:30 CET
1 : 1
(1:1)

Bojovný výkon domácich a rozhodca, preto remíza

Tatran Prešov dal v tejto sezóne prvý gól na domácom ihrisku, ale stačilo to len na remízu 1:1. Hororový výkon dnes nepodal nikto z hráčov, ale rozhodca Horváth. Ružomberok viedol po góle z ofsajdu, Tatran vyrovnal po peknej kombinácii.

V príjemnom počasí sa začal futbal opatrne, mnoho šancí k videniu nebolo. Aktívnejší však bol Prešov, no platonické náznaky nič nepriniesli. V 17. minúte boxoval pred Bernardom Hrdlička, hlavička tak nebola tým, čím by sa mohol Tatran ujať vedenia. Na druhej strane sa osmelil Ďubek. Po 20. minútach sa ozvali aj domáci fanúšikovia, ale o dve minúty šiel Piter-Bučko po faule dole. Dostal červenú kartu a oslabil tím. Bolo to však veľmi prísne vylúčenie. O pár minút len tesne minul bránu Ďubek, Diviš mal šťastie. Na druhej strane sa do brejku dostal Torres, v prieniku mohol spadnúť, nasledovala by červená karta, ale pokračoval a jeho strela len tesne minula žrď brány Hrdličku. Po polhodine hry hlavičkoval zo štandardky Petráš, veľa nechýbalo. Z ničoho nič sa tak dopredu dostali hostia a hneď niekoľkí hráči stáli pred Divišom a ten kapituloval po oblúčiku Ďubeka. Bol to však jasný ofsajd. Tatran sa však nevzdal a o pár minút vyrovnal. Signál po priamom kope bol rozohratý veľmi dobre a Krobov center usmernil do siete Papaj - 1:1.

Druhá štyridsaťpäťminútovka sa začala podobne, ako tá prvá - opatrne a bez šancí. Prešov však hral o jedného menej a tak to mal oveľa ťažšie. Bernardo sa snažil vysunúť Papaja, tomu ale v dobrej pozícii lopta utiekla do autu. O pár minút bola mela v rohu, Čep sa dostal do potýčky s Masarykom a rozhodca bol dlhom zvažovaní udelil obrancovi Prešova druhú žltú kartu a následnu červenú. Bola tak už druhá pre domácich a verte, či nie, toto sa na ihrisku Corgoň ligy v jednom tíme už dlho nestalo. Nestačili sa diviť hráči, fanúšikovia, či novinári. Do hodiny hry sa tak veľa nehralo, ale viacej faulovalo, rozhodca už ale nič podstatné pre Tatran nevykompenzoval, aj keď sa snažil prehliadať ofsajdy, alebo pískať ich hosťom. Katona si nevypýtal penaltu v 65. minúte, hoci mohla byť. V tej istej minúte kombinoval Hoferica s Krbečkom a druhý menovaný len tesne minul žrď Diviša. V 77. minúte podržal svoj tím opäť Diviš, tvrdú bomb z druhej vlny od Masla vyškriabal na roh. V závere si Prešov pýtal penaltu, ale tá sa nepískala ani po dvoch rukách vo vápne. Neuajala sa už ani strela Ďubeka a tak sa nervózny duel vďaka hlavnému arbitrovi skončil nerozhodne 1:1.

Autor: Ľubomír Hudačko