23.07.2011 20:00 CET
3 : 2
(1:1)

Slovan našiel v krásnom zápase recept na Senicu aj v prvom dueli nového ročníka

Na Pasienkoch sa v sobotu večer dohrala prvá časť 2. kola Corgoň ligy. Slovan hostil Senicu a v zápase bohatom na príležitosti a góly napokon prestrieľal zverencov trénera Stanislava Grigu zaslúžene 3:2.

Na začiatku zápasu mal prevahu Slovan, dostával sa k viacerým rohovým kopom, ale nič z toho nevyťažil. Nepresne strieľal Žofčák, nepresadil sa v prvej svojej možnosti ani Šebo. Následne kopala prvý roh Senica a po ňom padol gól. Kóňa našiel na prvej žrdi Gorosita a ten hlavou prekvapil všetkých - 0:1. Následne chcel vyrovnať Halenár, jeho strela šla tesne nad. Seničania sa dobre bránili, opäť bol v šanci Halenár, ale Bolek výborne zasiahol a podržal svoje mužstvo. Množili sa priame kopy pre belasých a jeden z nich premenil Žofčák priamo, i keď ho ešte tečoval Strnad - 1:1. Bola to podobná situácia ako pri úvodnom góle hostí, ibaže oni ho dali po kope rohovom. V 19. minúte vypálil tesne vedľa pravej žrde Guédé. V 32. minúte strieľal Kalabiška tesne vedľa z hranice šestnástky. V 39. minúte podobne pálil Milinkovič, ale ani on neuspel. O minútu si Gajdošík vyšliapol na Halenára, nepustil ho do čistej šanci a tak po červenej karte musel ísť logicky pod sprchy. Šancu v závere polčasu mal ešte Grendel, ale pálil iba do stredu brány.

Druhé dejstvo azčalo aktivitou čerstvého Slováka Guédého, ale jeho strela išla nad. V 53. minúte mal šancu Halenár, ale pálil iba do Boleka, následne Šebo prekopol. Aktívny bol aj Milinkovič a Slovan mal poriadny tlak. Bolek však vychytal aj jeho. Nevyzrel však na strelu Grendela v 57. minúte. Priamy kop priťukol Žofčák práve Grendelovi a ten ďalekonosnou a veľmi peknou strelou upravil pre svoj tím na 2:1. Po rohu mal v 64. minúte šancu Halenár, ale po dobrej Žofčákovej nahrávke Bolek hasil v pohode. Vzápätí tí istí aktéri si situáciu zopakovali ešte raz, stav sa však nemenil. Ale iba do 66. minúty. Kóňa opäť raz potvrdil svoju výbornú streleckú potenciu, obišiel Dosoudila, schoval sa za Dobrotku a spoza neho vyrovnal na 2:2. Na druhej strane bombu Milinkoviča vyrazil Bolek a opäť podržal svoj tím. Nebezpečná strela prišla pre Slovan aj v 72. minúte, ale Dobrotka mieril tesne vedľa. Bolek následne fantasticky vychytal peknú akciu Slovana, Grendel bol neúspešný strelec. Desať minút pred koncom vytiahol ďalší skvelý zákrok brankár hostí Bolek, zneškodnil hlavičku z bezprostrednej blízkosti od Milinkoviča. Ten istý hráč pekne vyškolil obranu, nahral Kordičovi, ale ten vo veľkej šanci z uhlu pálil vedľa. Nemuseli to však belasých mrzieť, v poslednej minúte totiž rozhodol Halenár. Rýchla akcia na pravej strane prešla cez Milinkoviča, ktorý zrejme ani nahrať dozadu nechcel, ale k lopte sa dostal Halenár a mal až priveľa času. Prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a zvýšil na 3:2. Slovanu tak vyšla generálka pred zápasom v Lige majstrov, dal v tejto sezóne CL už 6 gólov a dostal sa do priebežnej tabuľky na 1. miesto. Naopak, hostia napriek sympatickému prejavu nezískali ani bod, im generálka na duel 3. predkola Európskej ligy proti Salzburgu nevyšla.

Autor: Ľubomír Hudačko