04.05.2012 17:30 CET
1 : 0
(0:0)

MŠK Žilina - FC Zlaté Moravce 1:0

Žilina hostila v 30. kole Corgoň ligy Zlaté Moravce. Od šošonov sa v tomto zápase očakával kvalitný výkon s jasnou prevahou najmä vo výsledku. Skutočný stav zápasu bol však úplne iný: šošoni sa trápili a vydreté víťazstvo 1:0 zabezpečil gólom zo 75. minúty Leinter.

Zápas sa začal aktívne, hneď po niekoľkých sekundách skúšal šťastie domáci Barčík, no Kuciak vyrazil jeho pokus nad bránku. V ďalších minútach hrali oba mužstvá kombinačný futbal, no menšiu prevahu mala domáca Žilina. V 20. minúte po rohovom kope nebezpečne hlavičkoval Majtán, ale netrafil bránku Kuciaka. O dve minúty neskôr nacentroval Mabouka z pravej strany loptu do ohňa, tam však nezakončili nabiehajúci Majtán s Pichom. Ďalší priebeh hry mali v rukách hostia. V 27. minúte hosťujúci zakončovatel Andrej Hodek strieľal, ale mieril nepresne. O dve minúty mal tento istý hráč ViOnu dobrú šancu, keď sa uvoľnil po peknom sóle, no k zakončeniu sa už nedostal. Tesne po polhodine hry znovu hrozil najaktívnejších hráč hostí - Andrej Hodek. Vtedy po centri od svojho spoluhráča hlavičkoval na bránku, ale Krnáč jeho hlavičkový pokus kryl. V ďalších minútach sa hral, žiaľ, len medzi šestnástkový futbal, ktorý sa za čas nemohol páčiť vyše dvom tisíckam divákov pod Dubňom. Tesne pred polčasovou prestávkou však ViOn zahodil dobrú šancu, ktorá sa začala u Hodeka nahrávkou na Bernátha, ktorý následne ideálne našiel Hrušku, ten však v šanci strelecky neuspel. Vzápätí mali domáci opäť šťastie, keď pred odkrytou bránkou Bernáth mieril trestuhodne nad. Do konca polčasu sme už žiadne šance na oboch stranách nevideli, a tak sa prvá časť hry skončila bezgólovou remízou.

Druhý polčas sa spočiatku opäť odohrával v réžii domácich. V 51. minúte rozohrával domáci Novák priamy kop spoza šestnástky, obstrelil múr a lopta letela do priestoru bránky, no pohotový Kuciak jeho pokus vyboxoval. Po hodine hry predviedli domáci peknú akciu, ktorú aj nanešťastie pre šošonov aj zahodili: Majtán prihral nabiehajúcemu Pichovi, ale ten netrafil prázdnu bránu Kuciaka. V 75. minúte sa však domáci konečne dočkali gólu: po rohovom kope hlavou prekonal brankára hostí najstarší člen kádra Vladimír Leinter - 1:0. Hostia sa snažili čo najskôr vyrovnať, ale ich nádeje zmarilo vylúčenie striedajúceho Pintéra dve minúty po inkasovanom góle. V závere ešte vylúčil hlavný arbiter aj Pavlendu, ktorý obdržal už druhú žltú kartu a mieril tak tiež pod sprchy. Záver zápasu tak pochopiteľne Žilina ukontrolovala a vyhrala tesne 1:0.

Autor: Filip Kubaliak