26.11.2011 17:30 CET
3 : 1
(1:1)

Žilina porazila Bystricu a zimuje na čele!

Ani na prvom mieste dlho tróniaca Trnava, či uradujúci majster Slovan Bratislava, nebude po konci jesennej časti zimovať ako jej majster. Po prehre Trnavy v Trenčíne sa vďaka svojím trom bodom zo zápasu proti Banskej Bystrici z tohto "titulu" teší MŠK Žilina.

Úvod mali domáci raketový, už v 2. minúte sa do brejku dostal Pečovský, našiel presnou nahrávkou Barčíka a ten prestrelil Belica - 1:0. V 10. minúte Barčík centroval a Pich trafil žrď. Následne do neba poslal svoju loptu Ceesay. V 18. minúte Pečovský perfektne vystrelil a Belic musel hasiť túto jedovku. Po polhodine sa domáci mohli ujať dvojgólového vedenia, pretože Rejdovian fauloval Angeloviča a videl červenú kartu, vzápätí kopal Mráz penaltu. Lenže svoj šiesty gól nedal a tak bol stav stále 1:0. Pár minút pred koncom prvého polčasu ešte mohol zvýšiť vedenie aj Ceesay, ale ďalšiu peknú strelu Belic opäť zlikvidoval. Následne z otočky našiel len v strede postaveného Belica aj Angelovič. Preto trestala Dukla. Jakubko našiel Ľuptáka, ten tvrdo vystrelil, lopta bola tečovaná podobne, ako v zápase Slovenska s Ruskom a bolo vyrovnané - 1:1. Do kabín sa tak šlo za tohto stavu.

Druhá štyridsaťpäťminútovka začala niekoľkými žltými kartami a tak aj nejakou tou štandardkou, ktorú v 55. minúte zahrával Mráz. Našiel vpredu Ondráša, ktorý mal až priveľmi priestoru a upravil skóre na 2:1. Po hodine hry sa potom roztrhlo vrece s gólmi. Najprv sa Ceesay predral dopredu, ale sám pred Belicom nedal, mieril tesne vedľa. Následne na druhej strane vystrelil Jakubko, ale Krnáč ho vychytal. Vyznamenal sa aj Belic, vychytal veľkú šancu Gergela. V 73. minúte mohol vyrovnať Hlinka, ale jeho tvrdá strela skončila len na brvne. V 83. minúte mohol rozhodnúť Ceesay, ale keď mal pred sebou už len prázdnu bránu, poslal slabú loptu a tá v sieti neskončila, dobre zachránil obranca hostí. Preto konečne rozhodol v 88. minúte Pečovský. Výbornou strelou rozhodol o tom, že po jeseni bude bod pred Slovanom zimovať na čele Žilina.

Autor: Ľubomír Hudačko