1 : 1
(1:0)

Zlaté Moravce prvýkrát nevyhrali

V Košiciach prišiel bojovať o body líder tabuľky, ale odnáša si napokon len jeden. Aj za ten môže byť rád.

Vo dobrom tempe prvýkrát zahrozili domáci, Pačinda pálil z priameho kopu v 12. minúte s pomocou Kuciaka do brvna, po rohu sa už ale nedialo nič. Po štvrťhodine mohol niečo vymyslieť Viazanko, ale nepodarilo sa mu to podľa predstáv. Ten istý hráč neskôr pekne prenikal, ale zastavil ho Pavlenda. V 31. minúte poslal dobrú nahrávku na Viazanka Šinglár, ten s prispením obrany hostí pekne otvoril skóre - 1:0. Viazanko mohol zvýšiť skóre už o pár minút, ale po peknej akcii napokon trafil iba do brvna. ViOn toho v prvom dejstve veľa nepredviedol a tak sa šlo do kabín zapriaznivého stavu pre domácich.

Zlaté Moravce sa samozrejme s prehrou nechceli uspokojiť a tak začali hrať oveľa aktívnejšie. Proti ale bola dobrá obrana MFK. Diaby dokonca mohol zvýšiť vedenie, ale Kuciak predviedol dobrý zákrok. Potom sa hralo len priemerne, medzi šestnástkami, veľa krásy k videniu nebolo. V 67. minúte našiel Pačinda Karaša, ale ten pohorel a vôbec nevystrelil. V 72. minúte mohlo byť vyrovnané, po centri Kováča tečoval loptu Hodek, ale nedal. O minúte napálil dp na bránkovej čiare stojaceho Dobiasa Kuračka. Rozhodnúť mohol Škutka, ale nestalo sa tak. Trestali tak Zlaté Moravce, V 83. minúte prekonal Lopeza Hodek a nikto mu už nezabránil v radovaní sa z gólu na 1:1. Viac sa toho neudialo a tak duel skončil remízou.

Autor: Ľubomír Hudačko