13.08.2011 19:30 CET
2 : 0
(1:0)

Dunajská Streda opäť prehráva, tentokrát v Nitre!

Nitra v 5. kole Corgoň ligy privítala na domácej pôde Dunajskú Stredu. Hráči zo Žitného ostrova znovu preukázali, že nemajú dobrú formu a prehrali na pôde pod Zoborom 2:0. DAC tak po piatich prehrách jasne figuruje na konci tabuľky!

Spočiatku sa hral pod Zoborom svižný futbal, ale dlho bez výraznejšej šance. Tá prišla až v 19. minúte, kedy hrozila Nitra dvakrát po nebezpečných centroch, ale bez úspechu. V 26. minúte mal hosťujúci Delarge veľkú šancu, ale zblízka neprekonal Hrošša. Po polhodine hry sa dostala Nitra do vedenia, kedy Kolmokov z priameho kopu prekonal Kováča - 1:0. Onedlho sa zápas na chvíľu prerušil, keďže fanúšik napadol usporiadateľa, no za pár minút sa pokračovalo v hre. V 37. minúte hosťujúci Delarge akrobatickým spôsobom zakončil, ale mieril vedľa. V závere prvého polčasu ešte zakončoval domáci Šimonek, ale bez úspechu.

Druhý polčas začal spočiatku lepšie domáci celok. V 50. minúte Nitra dvakrát zakončila, ale pokusy Šimoneka a Hodúra nemenili stav zápasu. V 58. minúte zvýšili Nitrania svoje vedenie, kedy Rák prekonal Kováča po peknej akcii - 2:0. V 64. minúte brankár Dunajskej Stredy Pavol Kováč zlikvidoval pokus Kolára. O tri minúty neskôr sa domáci Kolmokov ocitol v sľubnej šanci, ale v nej nepochodil. V 80. minúte zakončoval hosťujúci Tomčák, jeho pokus bol ešte tečovaný domácim obrancom a Hroššo takmer prvýkrát inkasoval. O tri minúty neskôr mali hostia vyloženú šancu, najskôr Struhár hlavičkoval do hornej žrde a následne sa dostal k odrazenej lopte Delarge, ale ten mieril nepresne. V 88. minúte zakončil domáci Rák, ale jeho dobrá strela bola zlikvidovaná Kováčom. Nitra si už zaslúžené vedenie ustrážila.

Autor: Filip Kubaliak