14.08.2010 19:30 CET
1 : 1
(1:1)

Tatran Prešov - MFK Dubnica 1:1

V sobotu o 19:30 Prešov privítal Dubnicu. V zápase sa konala remíza 1:1, navyše domáci Šarišania získali na úkor Považanov svoj prvý bod v tabuľke, aj to na domácej pôde.

Hostia z Považia odštartovali duel ideálne, keď už v 4. minúte vyhrávali, Bruškov priamy kop nádherne zakončil hlavou Klabník - 0:1. Prešov mal onedlho šancu na vyrovnanie, ale Mackova delovka neskončila v sieti. Vyloženú šancu mal v 17. minúte domáci Leško, ale z hranice bieleho vápna netrafil bránu Bajzu. O štyri minúty neskôr mohli hostia zvýšiť svoje vedenie, ale Grabežova pekná strela spoza šestnátky tesne minula bránu domácich. Postupne hra domácich upadla, hostia mali mierny tlak. V 37. minúte zachraňoval na bránkovej čiare po Ižvoltovej strele domáci Papaj. Domáci mohli vyrovnať v 42. minúte, keď Klabník fauloval v pokutovom území domáceho Katonu, ale nariadenú penaltu Števko nepremenil, keď Bajza vystihol smer lopty a vyrazil loptu na roh. Vzápätí v závere prvého polčasu vyrovnal Piter-Bučko, keď po rohovom kopre dopravil hlavou loptu do siete - 1:1. V prvom polčase tak bol na Šariši polčasový stav nerozhodný.

Druhý polčas začal Tatran trochu aktívnejšie, ale už na ich strane pribúdali nepresnosti. Po polhodine hry diváci mohli vidieť peknú akciu, ale hlavička domáceho Pribulu letela tesne vedľa Bajzovej brány. V tomto priebehu hry boli domáci lepším mužstvom, ale hostia naopak hrozili nebezpečnými brejkami. V 71. minúte išiel predčasne pod sprchy obranca hostí Nosek, keď po druhej žltej karte dostal následne aj červenú kartu. Domáci po tomto oslabení hostí prebrali iniciatívu, ale obrana Dubnice pracovala veľmi pozorne a úplne vygumovala útočníkov domácich. V závere zápasu bol opäť vylúčený hráč, tentokrát domáci útočník Roland Števko, za zbytočný faul, čím si vyslúžil druhú žltú kartu a musel odísť podobne ako Nosek predčasne pod sprchy. Domáci ani v 5. kole nedokázali vyhrať, ale zverenci Romana Pivarníka aspoň skórovali.

Autor: Filip Kubaliak