06.11.2010 15:30 CET
1 : 0
(0:0)

Tatran Prešov - FC Zlaté Moravce 1:0

Prvopolčasový bolehlav v tom druhom už absentoval a Prešov po lepšom a bojovnom výkone napokon vyhral nad Zlatými Moravcami tesne 1:0.

Aktívnejší úvod mali Zlaté Moravce, hneď zahrávali dve štandardky. Nemali prívlastok gólové a okrem nich sa v prvej štvrťhodine zápasu neudialo nič. O platonický center sa v 16. minúte pokúšal Josl, hlavičkovať sa spoluhráčom razantnejšie nepodarilo. Vzápätí odblokoval Meszároša a Macka Janečka a z rohového kopu nezapršalo taktiež. V 29. minúte mohla prísť ojedinelá šanca, ale Macko zahral priamy kop tragicky, vysoko nad.

Futbal mimoriadne nudil, hráči nepredvádzali absolútne nič z jeho krásy, diváci nedávali nespokojnosť najavo jedine preto, že spali. Medzišestnástkový a nakopávaný priebeh sa odohrával od začiatku stretnutia. Zbrklé pokazenie akcie, či vysoké lopty neviedli k ničomu. V 35. minúte sa do akcie rútil Candrák, Diviš ho stiahol, ale rozhodca ostal nemý. Pre tento zápas sa štatistiky mohli viesť, čo sa týka príležitostí, len ako pološance, pretože tie skutočné neprišli v prvom polčase vôbec.

Veriť, že sa to zmení v druhom polčase bolo možno utopické, ale čuduj sa svete, realita bola iná. Najprv potešil Kuračka, ten sa dostal do dobrej šance, ale z uhlu trafil už len žrď. Šancu mal aj Meszároš, zblokovaná strela šla vedľa. V 52. minúte krásne vystrelil Petráš, Kuciak peknou robinzonádou zabránil zmene stavu stretnutia. Najväčšiu príležitosť zápasu mal Papaj z priameho kopu v 58. minúte, lopta šla len tesne vedľa a následne rohu mohol Tatran tiež skórovať, ale prudká lopta Josla opäť len tesne minula bránu hostí.

Ten istý hráč prudko a zdiaľky strieľal aj v 66. minúte, ale tentokrát veľmi nepresne. Peknú strelu vyslal v 73. minúte Katona, trafil len pripraveného Kuciaka v strede brány. Fantastický zákrok predviedol Kuciak o pár minút neskôr. Nikým nekrytý Vršajevič po Meszárošovej akcii hlavičkoval prudko, ale brankár hostí loptu chytil na bránkovej čiare. Domáci sa snažili pekne kombinovať, boli jasne lepším mužstvom. Zlaté Moravce prišli len brániť, ale to im išlo dobre, keďže stav bol stále bezgólový. Lenže ten platil len do 85. minúty, po ďalekonosnom, ale presnom centri Kicu, sa cez dvoch hráčov presadil Belejík a otvoril skóre - 1:0. V závere už Prešov loptu podržal a konečne vyhral.

Autor: Ľubomír Hudačko