25.05.2011 17:30 CET
3 : 3
(2:2)

V Prešove sa sezóna skončila prestrelkou 3:3

V 33. kole Corgoň ligy to bolo na východe republiky divoké, možno symbolicky sa zápas skončil remízou 3:3. Prešov vyhrával, aj prehrával, napokon je výsledok asi spravodlivý, i keď hostia ťažili najmä z efektívnosti a nedôslednosti obrany domácich.

Vo 4. minúte vybojoval dravým prienikom roh Žúrek a následne Hroššo zasahoval na čiare po Petrášovej hlavičke. Kolega Bernardo prenikal tiež dravo, ale Kolmokov a Tóth ho zastavili. Podľa rozhodcu to nedovolené nebolo a tak sa penalta nepískala. Na druhej strane sa v 9. minúte osmelil Mikuš, pálil vedľa. Druhý rohový kop Tatrana bol zahraný podobne, ako ten prvý, len s tým rozdielom, že Bernardo to zakončil do siete. Center prešiel až na zadnú žrď a tam brazílsky útočník prepasíroval loptu za čiaru - 1:0. Vzápätí ten istý hráč zbytočne sám zdiaľky pálil do nebies a hostia to potrestali. Vynikajúcu nahrávku Ráka zúžitkoval Ivančík a v 12. minúte bolo 1:1. Z ostrého uhla chcel po ďalšej akcii prekvapiť Mikuš, Plánička nemusel zasahovať. A zasahovať ani nemohol v 20. minúte, keď Nitra upravila na 1:2. Opäť výborný Rák našiel po rohu Mikuša, ktorý po signále presnou strelou nikým nekrytý naklonil misky váh pre svoje farby. Tatran bol zaskočený, chcel vyrovnať, Žúrek z uhlu pálil len do Hrošša. Strieľal aj Papaj, ale lopta mierila len do stredu brány. Neuspel po hlavičke ani Piter-Bučko. Ale tlak Prešova rástol a mal na skórovanie viacp príležitostí. Po aute, kde pomohol aj tréner Pecko, sa krásne dopredu predral Macko, Bernardo vypálil a po Hroššovom vyrazení doklepol pod brvno Žúrek - 2:2. Následne neuspel v krolomnej pozícii Bernardo a nepresne strieľal Macko. V 37. minúte po peknej akcii centroval na Bernarda Papaj, ale hlavička šla vedľa brány. Do konca polčasu ešte pár náznakov šancí bolo, ale nič vážne sa už neudialo.

Mužstvá si akokeby to najlepšie vyčerpali už v prvom dejstve, pretože od začiatku toho druhého sa vlastne nič nedialo. Mikuš sa snažil a dostával sa do dobrej šance. Hľadal loptou spoluhráčov, ale tam bol Plánička a ten si poradil. Zaujal aj Hroššov kiks v 58. minúte, ale Papaj to s Bernardom nepotrestal. Všetky lopty chytal Hroššo s Pláničkom, tempo hry upadalo, nepomáhali už ani štandardky na to, aby sa udiala nejaká prekvapivá situácia. Aktívny bol najmä Papaj, ale väčšinou centroval z uhla a do priestoru dobrej obrany hostí. Tatran však otvoril obranu a opäť inkasoval. V 72. minúte sa dostal do brejku Mikuš, už sa zdalo, že to pokazil, ale Pláničku predsa len prekonal a upravila na 2:3. V 79. minúte mohol zvýšiť Sloboda, ale domáca obrana s brankárom to napokon akosi vyriešila. Šesť minút pred koncom hlavičkoval v záklone opäť Bernardo, Petrášov center nebol najlepší. V 91. minúte však predsa len prišiel vyrovnávajúci gól. Center na Bernarda predĺžil hosťujúci hráč a ten domáci už v páde pekne zamieril a upravil na 3:3. V úplnom závere ešte pekne pálil Šimončič a Plánička končekmi prstov zachránil konečnú divokú remízu. Prešov tak končí na 11. mieste, len dva body pred poslednou Dubnicou. Nitre patrí po konci sezóny 2010/2011 8. pozícia.

Autor: Ľubomír Hudačko