23.10.2010 18:30 CET
0 : 1
(0:0)

Slovan Bratislava v šlágri kola podľahol Žiline na domácej pôde 0:1

V sobotu o 18:30 Slovan Bratislava v šlágri 13. kola Corgoň ligy privítal Žilinu. V zápase hostia vyhrali, keď Žilina na Pasienkoch porazila Slovan 0:1. Pripomíname, že Slovan prvýkrát na domácej pôde nezískal ani bod.

V úvode mal dobrú šancu Halenár, pekne si vypýtal loptu, ale dobre ju nespracoval. V 5. minúte domáci predviedli kombinačnú akciu, ale Halenár nezakončil presne. O desať minút neskôr zahrával priamy kop domáci Žofčák, loptu poslal presne na Šeba, ktorého pokus obrana hostí zblokovala na rohový kop. V 17. minúte mali domáci veľkú šancu, keď Piaček presne odkopol na Oravca, ktorý bol faulovaný vybiehajúcim brankárom Slovana, Matúšom Putnockým, ale hlavný rozhodca Pavel Olšiak faul v pokutovom území neodpískal. V 27. minúte center domáceho Žofčáka hlavou trafil Šebo, Dúbravka následne vytiahol fantastický zákrok. Onedlho mal Oravec dobrú šancu opäť po nahrávke Guldana, ale kanonierovi MŠK chýbalo len málo, aby dočiahol loptu na hranici malého vápna. Do konca prvého polčasu sa už nič vážne nestalo, mužstvá odchádzali do kabín za bezgólového stavu.

V úvode druhej časti si domáci vypracovali peknú akciu, Žofčák nacentroval na Halenára, ktorý však hlavou minul bránu Dúbravku. Zápas však nemal očakávané tempo a chýbala mu aj atmosféra. Oba celky robili množstvo chýb, chýbala presná rozohrávka. Po hodine hry mal domáci Božič dobrú šancu, ale jeho hlavička zblízka po rohovom kope skončila len v náručí Dúbravku. O dve minúty neskôr pekne vystrelil domáci kanonier Šebo, ale brankár hostí bol pozorný. V 68. minúte otvoril skóre zápasu hosťujúci Majtán: po rýchlej rozohrávke štandardnej situácie sa Oravec šikovne zbavil na hranici pokutového územia Salátu, počkal si na nabiehajúceho Majtána a pomedzi štvoricu domácich brániacich hráčov mu nahral perfektnú prihrávku, pre bývalého útočníka Petržalky to už nebol problém zblízka doraziť loptu do siete - 0:1. Vyrovnať sa snažil v 80. minúte aktívny Šebo, ale jeho hlavička však nesmerovala medzi tri žrde Dúbravkovej brány. Belasí sa v závere snažili vytvoriť na hostí tlak a vyrovnať, ale hostia si už vedenie nepustili z rúk. Žilina tak na Pasienkoch porazila Slovan Bratislava 0:1.

Autor: Filip Kubaliak