11.05.2011 17:30 CET
2 : 1
(1:0)

Žilina sa natrápila, ale berie tri body

Vložené kolo Corgoň ligy prinieslo zaujímavé priebehy duelov, v Žiline jeden taký určite bol. Domáci rozhodli o troch bodoch až v poslednej minúte, Prešov tak stále nie je definitívne zachránený.

V 2. minúte si Mráz nedal pozor a Papaj z uhlu po peknom pase pálil dosť vedľa. Inak sa v prvej štvrťhodine neudialo absolútne nič, hostia mali viac kombinácií na kopačkách. Po pár centroch, ktoré nič nepriniesli sa Žilina dostala nadostrel v 24. minúte, po Ceesayovom sklepnutí chcel Pláničku prekvapiť Gergel, ostalo pri chcení, pretože lopta šla mimo. Na druhej strane sa už-už do príležitosti dostal po zmätkoch Bernardo, nič z toho však nevyťažil. Po polhodine sa však už domáci viac osmeľovali a prinieslo to vytúžené ovocie. Najprv sa v páde snažil presadiť Lietava, ale Plánička vyrazil. Na smolu pre hostí len ku Pichovi a ten poslal loptu do rohu brány - 1:0. V 40. minúte dobre unikal Heidenreich, po jeho nahrávke zakončoval Baran len tesne vedľa. Z prvého polčasu to bolo všetko.

Úvod druhej časti hry mali v réžii domáci, ale Prešov chcel vyrovnať, po Heidenreichovej lopte dobre strieľal Katona do stredu brány. Vzápätí unikal po pravej strane Belák a jeho center si takmer zrazil do vlastnej siete Šourek. Mierny tlak však domáci neustáli, po rohu sa dostal k hlavičke Farbák, v podstate nahral Meszárošovi a ten sám reflexívne, ale presne, vyrovnal na 1:1. V 56. minúte nepotrestal Pláničkovu chybu po centri Angeloviča Lietava, zívala už len prázdna brána. Obaja aktéri sa snažili strhnúť skóre na svoju stranu, šošoni mali viac z hry. Tatran zase hrozil platonicky, ale dvadsať minút pred koncom stále držal remízový stav. Po ďalšom centri Papaja chcel z voleja páliť Meszároš, ale v dobrej pozícii bola jeho snaha nakoniec zmarená. V 76. minúte centroval zo štandardky Mráz a Vyskočil si takmer dal vlastný gól. Lopta našťastie pre hotí mierila len do brvna. Prešov skazil sľubný brejk, domáci tlačili bez výraznejšej možnosti na gól. Rozhodla tak posledná minúta zápasu. Po vytrvalom tlaku napokon predsa len lopta skončila v sieti, hrdinom sa stal Angelovič. Plánička opäť vyrazil len pred seba, keď hlavičkoval Fótyik. Obranca domácich tak už do prázdnej brány nemal problém upraviť na konečných 2:1.

Autor: Ľubomír Hudačko