19.03.2011 15:30 CET
1 : 0
(0:0)

MŠK Žilina - FC Zlaté Moravce 1:0

V sobotu o 15:30 Žilina privítala Zlaté Moravce. V zápase sa zrodila tesná výhra šošonov, ktorí porazili ViOn 1:0 po góle Bella. Žilina sa po tejto výhre znovu vrátila na čelo tabuľky pred Senicu.

Spočiatku sa pod Dubňom hralo medzi šestnástkami. Prvú vážnejšiu šancu mali hostia, keď v 6. minúte Babic vysunul Hrušku, ten poslal loptu pred Dúbravku, kde sa pokúšal pätičkou zakončiť Žilák, ale mladý brankár vyrazil jeho pokus na rohový kop. Domáci pohrozili v 21. minúte, keď z voleja vypálil kapitán Štrba, ale brankár Kuciak loptu vyboxoval späť do ihriska. V 28. minúte poslal domáci Gergel peknou prihrávkou do šance Lietavu, ale ten nedokázal prekonať Kuciaka z hranice malého vápna. O päť minút neskôr hosťujúci Pavelka prihral do behu Orávikovi, ale jeho následny pokus Dúbravka kryl. V 41. minúte domáci Zjuzins pekne vysunul Lietavu, ktorý ale pred Kuciakom loptu nezasiahol ideálne a tak mieril jeho pokus vedľa. Pred polčasovým hvizdom ešte vyskúšal Dúbravku hosťujúci Žilák, ale ani po tomto momente nepadol gól.

Domáci sa v druhom polčase radovali už štyri minúty po prestávke, keď Gergel využil zaváhanie Pavloviča, následne poslal loptu pred bránu, kde nabiehajúci Bello bez problémov dopravil loptu do siete - 1:0. V 54. minúte mohol vyrovnať Pavelka po zaváhaní Štrbu vo vlastnej šestnástke, ale dlho však váhal so zakončením a žilinský zadák svoju chybu ihneď napravil. V 66. minúte sa po dlhom vhadzovaní Gergela dostal do šance hosťujúci Lietava, ktorý proti Kuciakovi neuspel ani tentokrát. V 70. minúte mohol zvýšiť vedenie MŠK obranca Vladimír Leitner, ale po skvelom úniku vystrelil nad bránu Kuciaka. V záverečnej dvadsaťminútovke sa dostali do tlaku domáci, ktorí donútili hostí stiahnuť sa a udržať jednogólové manko. V 82. minúte mohol vyrovnať hosťujúci Žilák po centri od Chrena, ale jeho prudký volej z hranice šestnástky mieril nad bránu ViOn-u. Na opačnej strane o dve minúty neskôr domáci Zjuzins napálil hornú žrď. V 86. minúte sa snažil Žilák po individuálnej akcii prekonať Dúbravku, ale ten jeho strelu vyrazil na rohový kop. Počas ďalších minút sa už nevyskytla žiadna šanca a tak Žilina porazila nováčika Zlaté Moravce tesne 1:0.

Autor: Filip Kubaliak