17.07.2010 17:30 CET
2 : 1
(0:1)

MŠK Žilina - FC Zlaté Moravce 2:1

V sobotu o 17:30 úradujúci majster Corgoň ligy MŠK Žilina na domácej pôde v úvodnom kole privítal nováčika ligy Zlaté Moravce. V zápase domáci potvrdili úlohu favorita, keď Pod Dubňom porazili ViOn tesne 2:1. Avšak, víťazstvo šošonov nebolo také jednoznačné, keďže Zlaté Moravce v úvode prvého polčasu viedli a v závere musel tri body zachrániť Tomáš Oravec.

Hneď v úvode mali domáci vyloženú šancu, ale Majerník na bránkovej čiare vykopol. Hostia kontrolovali hru a nedali domácim priestor. V 8. minúte domáci Majtán vyskúšal Kuciakovu pozornosť, ale brankár ViOn-u si dal pozor. O dve minúty neskôr hostia otvorili skóre, po hrubej chybe Šoureka skóroval kapitán hostí Kuračka - 0:1. Domáci po tomto góle chceli vyrovnať stav, ale šošoni sa trápili. V 19. minúte mal šancu hosťujúci Pavlenda, ale bol neúspešný. Onedlho sa domáci takmer dočkali vyrovnania, ale Ježov priamy kop Kuciak kryl. V 38. minúte bol opäť Pavelka v dobrej pozícií, ale v malom vápne už nedokázal spracovať loptu. V závere prvého dejstva sa peknou strelou ukázal hosťujúci Pavlovič, Dúbravka s námahou loptu vyrazil na roh.

Žilina nastúpila do druhého polčasu skvele, po dvoch minútach bolo vyrovnané, keď po Angelovičovom centri sa presadil Majtán - 1:1. O pár sekúnd neskôr sa po obrovskej chybe domáceho Šoureka ocitol obrovskej šanci Stojanovič, ale v páde už nedokázal ohroziť bránu Dúbravku. Domáci sa postupne dostávali do výhody, začali ViOn tlačiť. O pár minút nato sa skvelými obrannými zákrokmi predviedli obaja hosťujúci stopéri Majerník a Janečka. V 68. minúte sa po ďalšom zaváhaní Šoureka dostal do protiútoku Stojanovič, ale Dúbravka jeho strelu kryl. O dvanásť minút neskôr z diaľky vystreli hosťujúci Candrák, ale mieril tesne vedľa. Domáci sa dočkali vyrovnania v 82. minúte, keď skúsený kanonier MŠK Tomáš Oravec využil mierne zaváhanie hosťujúcej obrany a pohotovo prekonal bezmocného Kuciaka - 2:1. Hostia už do konca zápasu nedokázali ohroziť svätyňu Dúbravku a aj napriek dobrému výkonu sa ViOn domov vracal bez bodu.

Autor: Filip Kubaliak