16.04.2011 17:30 CET
2 : 0
(2:0)

MŠK Žilina - FC Nitra 2:0

Pod Dubňom to bol aj zo strany rozhodcov opäť zaujímavý zápas, šošoni však svoju úlohu na trávniku zvládli a potvrdili rolu favorita. Výhra nad Nitrou 2:0 znamená len dvojbodový odstup od prvej Senice.

Šošoni začali aktívne hneď od začiatku, v 3. minúte po priamom kope pálil Mráz do Hrošša. Taktovku držali domáci aj naďalej, Nitrania mal čo robiť, aby neprehrávali vyšším rozdielom. Pomohlo im aj pravidlo postavenia mimo hry, či faul na ich gólmana. V 11. minúte hlavičkoval do rukavíc Hrošša Mráz. Hroššo však donekonečna čarovať, či spoliehaťsa na pravidlá hry nemohol a preto Žilina udrela už prvávoplatne. Po Pichovom centri sa do lopty položil Majtán a s prispením brvna otvoril skóre - 1:0. Ďalší gól visel vo vzduchu pred priamym kopom a veru, že aj padol. V 25. minúte krásne vystrelil Gergel a zvýšil na 2:0. Upozornil na seba aj Ceesay, jeho prudkú loptu však nikto nedočiahol a Nitra tak mala šťastie. Päť minút pred koncom sa gambijský útočník objavil v šanci opäť, Hroššo ho však dobre vychytal. To už bol na ihrisku náhradný rozhodca Prešinský, musel vystriedať zraneného Olšiaka. V závere polčasu konečne vystrelili aj hostia, konktréne Kaspřák. Jeho a ani Tóthova ďalekonosná lopta však v sieti neskončila.

Úvod druhého dejstva začal podobne, ako ten prvý: šancou domácich. Tentokrát zobral loptu do svojej moci Škvarka a z dvadsiatich metrov našiel Hrošša. Na druhej strane hlavičkoval Schulmeister, zachytal si aj Krnáč. Hosťujúci gólman sa v týchto chvíľach nudil, Majtán, či Ceesay strieľali vysoko nad. Po hodine hry sa naťahoval, Pich pálil bombou do brvna. Ten istý hráč Hrošša neprestrelil ani o pár minút neskôr. Žilinčania boli celý čas lepším mužstvom, avšak Nitra sa nevzdávala. Nič vážne sa na trávniku nedialo dlhé minúty, sľubné akcie sa totiž do zakončenia nedostávali. Hapalovci hrozili aj naďalej, v 76. minúte po lopte Fótyika mohol zvýšiť vedenie Ceesay, ale napokon Hroššo v strede brány loptu vyrazil nad bránu. V závere zápasu po nahrávke Ceesaya pálil Škvarka, no napokon bola jeho strela zblokovaná a šla mimo. Hráč čiernej pleti mohol rozhodnúť v 90. minúte, krížou strelou mieril tesne vedľa. Rozhodol tak však aspoň o výsledku skóre, ktoré ostalo nezmenené 2:0.

Autor: Ľubomír Hudačko