21.05.2011 17:30 CET
0 : 0
(0:0)

Trápiaca sa Žilina bezgólovo remizovala s Dunajskou Stredou

Pod Dubňom sa v sobotu o 17:30 začal duel medzi Žilinou a Dunajskou Stredou. Zápas nebol pre divákov veľmi zaujímavý, o čom svedčí aj záverečný výsledok - bezgólová remíza.

V prvom polčase sa pod Dubňom hralo väčšinou medzi šestnástkami. V 19. minúte vyskúšal Dúbravku strelou hosťujúci Tomčák. Na druhej strane pohrozil o tri minúty neskôr pravý obranca Angelovič, ale jeho strelu spoza šestnástky Novota zlikvidoval. V 33. minúte nebezpečne centroval z prave strany Majtán, následne ale nabiehajúci Lietava netrafil loptu v šestnástke pred Novotom. Onedlho sa zopakovala akcia spred minúty, keď Majtán z pravej strany tentokrát poslal loptu na Gergela, ten ale zakončil len do bočnej siete. Slabá divácka kulisa na pomery v Žiline videla v prvej polovici zápasu slabý futbal.

Po zmene strán mala Žilina sľubnú šancu, keď Lietava prihral pred bránu kolegovi z útoku Tomášovi Majtánovi, ten trafil iba bočnú sieť. V 53. minúte vystrelil spoza šestnástky Lietava, ale Novota bol pozorný. Žilina mala snahu streliť gól, ale to sa im nedarilo najmä vdaka pevnej obrane hostí. V 70. minúte sa Pich pokúšal zblízka prehodiť Novotu, ale bránu prestrelil. V 73. minúte pohrozil DAC, keď Matúš poslal do protiútoku Hassana, ale Dúbravka včasným vybehnutím odobral hráčovi hostí loptu. V 85. minúte hosťujúci Halimi zahrával priamy kop, ale nastrelil tyčku Dúbravkovej brány. Následne zaútočili domáci, tentokrát nastrelil tyč domáci striedajúci Fótyik. V nadstavenom čase mali hostia menšiu prevahu, ale nedokázali ju zúžitkovaž gólom do siete trápiacej sa Žiliny. Šošoni pokračujú v trápení počas jarnej časti, tentokrát v domácej rozlúčke nepotešili fanúšikov po bezgólovej remíze s Dunajskou Stredou.

Autor: Filip Kubaliak