17.07.2010 19:30 CET
1 : 0
(0:0)

MFK Ružomberok - Tatran Prešov 1:0

V sobotu o 19:30 Ružomberok Pod Čebraťom hostil Prešov. V zápase domáci potvrdili úlohu favorita, keď Liptáci vyhrali nad Šarišanmi najtesnejším rozdielom 1:0.

Domáci začali spočiatku aktívnejšie. V 12. minúte Ďubek z diaľky tesne minul bránu Diviša. O osem minút neskôr domáci Kroupa pekne vysunul Ďubeka, ale brankár Tatranu bol úspešnejší. O päť minút neskôr Chovanec z diaľky tvrdo vystrelil, Diviš musel následne loptu boxovať. Liptáci mali naďalej prevahu, hostia zo Šariša sa ku bráne Hrdličku dostali ojedinele. Tesne po polhodine hry sa domáci hráč Chovanec opäť pokúsil prekvapiť Diviša, ale mieril tesne vedľa. V prvej časti zápasu domáci dominovali, naopak hostia ani raz nevystrelil na bránu Ružomberka.

Hostia sa v 49. minúte dostali do prvej vážnejšej akcie, ale Belejík z dobrej pozície minul bránu Hrdličku. O niekoľko sekúnd hlavička záložníka Prešova - Vršajeviča skončila na brvne. Domáci v 55. minúte pohrozili strelou Jána Masla, ktorý presne trafil bránu, ale Diviš bol opäť na mieste. Po hodine hry sa hra už vyrovnala, šance pribúdali na oboch stranách. V 63. minúte hosťujúci Papaj pekným centrom našiel Belejíka, ale loptu poslal len na hornú sieť. Domáci sa začali postupom času trápiť. V 78. minúte však domácich spasil Kroupa, ktorý po centri Pilára prekonal Diviša - 1:0. Hostia v úplnom závere zápasu takmer vyrovnali, ale Piter-Bučko hlavičkoval len do pravej žrdi Hrdličkovej brány. Nový tréner Ružomberka Ladislav Jurkemik tak vo svojej premiére aj napriek trápeniu porazil Tatran Prešov tesne 1:0.

Autor: Filip Kubaliak