13.08.2010 17:30 CET
1 : 1
(1:0)

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 1:1

V predohrávke 5. kola Corgoň ligy Ružomberok o 17:30 privítal Žilinu. V zápase sa konala zaslúžená remíza 1:1, navyše hostia spod Dubňa si zachránili "aspoň" bod až gólom Majtána v závere.

Spočiatku to bol dobrý futbal, bohatý na šance. V 2. minúte mohol hosťujúci Rilke otvoriť skóre, ale jeho strela z hranice malého vápna sa zatavila na pravej žrdi Hrdličkovej brány. V 18. minúte hosťujúci kapitán Jež nebezpečne vystrelil, ale jeho strela skončila tesne nad. V 25. minúte sa do šance dostal Hoferica, ale hosťujúci Bello mu zabránil ohroziť Dúbravku. Domáci Ružomberok v úplnom závere prvého dejstva otvoril skóre, keď Chovanec posunul odrazenú loptu Hofericovi, ktorý peknou strelou poslal Liptákov do vedenia - 1:0. Do konca polčasu sa už nič vážne neudialo.

V druhom polčase mali mierny tlak spočiatku hostia, ale šošoni si nevedeli dobre prihrať. Prvá strela na bránu prišla až v 68. minúte, ale Chovancov pokus Dúbravka poľahky zneškodnil. O dve minúty neskôr kapitán hostí Róbert Jež nebezpečne zasiahol brankára domácich Hrdličku, avšak, hlavný rozhodca Paulík vytiahol len žltú kartu. V 75. minúte mal hosťujúci Piaček vyloženú šancu, ktorú mu však skvelým zákrokom zmaril Hrdlička. Hostia sa v závere dočkali vyrovnania, keď hlavou Hrdličku prekonal Majtán - 1:1. Novopečený slovenský majster spod Dubňa si tak gólom v závere zachránil aspoň bod.

Autor: Filip Kubaliak