21.05.2011 17:30 CET
3 : 2
(2:1)

MFK Ružomberok - FK Senica 3:2

Pod Čebraťom sa v sobotu o 17:30 začal duel Ružomberok - Senica. Zápas sa skončil zaslúženou výhrou domácich 3:2 a dostali sa tak na 7. priečku Corgoň ligy. Senica si zaistila aj napriek prehre striebornú druhú pozíciu v Corgoň lige.

Pod Čebraťom sa hral spočiatku kvalitný a zaujímavý futbal. V 14. minúte sa odrazená lopta po priamom kope dostala k Pillárovi, ktorý následne prekonal bezmocného Hrdličku - 0:1. Senica bola vtedy lepším mužstvom, ale neskôr prišiel zvrat a iniciatívy sa ujali domáci. V 32. minúte už dokázali Liptáci vyrovnať, keď po peknej akcii skóroval Hoferica - 1:1. Domácich vyrovnávajúci gól povzbudil a v ďalšom priebehu zápasu jasne dominovali. V 37. minúte sa dokonca ujali vedenia, keď sa po priamom kope Ďubeka po odrazenej lopte presadil J. Maslo - 2:1. Ružomberok mal stále prevahu, ale do polčasového hvizdu už nestrelil gól.

Tlak domácich pokračoval aj po zmene strán. V 58. minúte sa ale dostali k vyrovnaniu Záhoráci, keď po chybe Liptákov sa Hošek presadil strelou do opustenej brány - 2:2. V 67. minúte sa ale Ruža dostala opať do vedenia po druhom góle stredopoliara Hofericu - 3:2. V závere stretnutia sa hostia snažili o vyrovnanie, ale domáca pevná obrana ubránila výsledok 3:2. Ružomberok si svoje vedenie zaslúžil a pripisuje si tri body.

Autor: Filip Kubaliak