25.05.2011 17:30 CET
1 : 0
(0:0)

Košice to zvládli a budú hrať Corgoň ligu aj v nasledujúcej sezóne!

Posledné kolo slovenskej futbalovej ligy prinieslo zaujímavé stretnutia, hralo sa hlavne o záchranu, kde napokon ostal Čierny Peter Dubnici. Jediný "konkurent" v podobe Košíc totižsvoju misiu zvádlo a získalo dokonca všetky tri body v súboji so Žilinou, ktorý skončil najtesnejšie - 1:0.

Bol to však celkom dobrý bolehlav. Nič podstatné sa dlhé minúty nedialo, akurát Dubnica skóroval a Košiciam hrozilo, že ak inkasujú, idú dole. V 16. minúte strieľal Poliaček, ale mimo. Na druhej strane Viazanko nebol úspešný tiež. V 26. minúte mal veľkú príležitosť Angelovič, jeho prudký pokus išiel do brány, ale Tofiloski sa nenechal prekvapiť. Ten držal svoje mužstvo nad vodou a v tejto sezóne by mal byť vyhlásený za hráča svojho tímu. Hlavne vďaka nemu bola stále žijúca šanca na záchranu v lige. Žilinčania mali opraty vo svojich rukách a domáci čakali nevedno prečo. Sľubnejšia akcia však neprichádzala aj naďalej, hralo sa medzi šestnástkami, v závere prekopol Poliaček. Po nude v prvom polčase a bezgólovej remíze sa čakalo na hvizd v tom druhom.

Ten začal nebezpečnou strelou Guldana, mieril vedľa len vďaka odchýleným pár centimetrom. V 50. minúte sa po menšom zaváhaní obrany hostí dostal do brejku Diaby a ako sa neskôr ukázalo, dal rozhodujúci gól duelu. Jeho zakončenie bolo presné - 1:0. Žilina sa následne márne pokúšala niečo vymyslieť, pevná obrana Košíc už nechcela čoraz jasnejšiu záchranu úustiť z rúk. V 64. minúte bol v šanci Gergel, ale nebol v ideálnom uhle pri zakončení. Z oboch strán to bolo už len kontrolovanie hry a vpredu bezzubé. Už žiadna šanca nestojí za zmienku, mužstvá duel už prakticky len z povinnosti dohrali. Košice tak splnili požiadavku a tou bolo, získať v tomto zápase aspoň bod. Dubnici tak nestačila na záchranu v lige ani výhra nad Banskou Bystricou a minimálne na rok sa so sezónou lúči. Vraňare sa touto výhrou dokonca dostali pred Prešov, ktorý s Nitrou iba remizoval. V nasledujúcej sezóne bude nováčikom ligy AS Trenčín.

Autor: Ľubomír Hudačko