23.10.2010 17:30 CET
1 : 1
(1:0)

FK Senica - Tatran Prešov 1:1

Sobota podvečer priniesla kompletné 13. kolo Corgoň ligy. Bohaté na góly nebolo, ale hneď dva padli v Senici, kde sa po dvoch penaltách duel skončil spravodlivou remízou 1:1. Prešov tak získal dôležitý bod, domáci z troch zápasov na svojom trávniku vyťažili len bod.

Úvod zápasu sa niesol v znamení opatrnosti, prekvapujúco sa častejšie pred šestnástkou domácich ukazovali východniari, obranu zamestnával svojimi centrami Petráš. V 6. minúte prvýkrát hrozil Faldyna, dobre myslenú nahrávku však nedočiahol. Pekne skúšal zakončovať v 12. minúte Papaj, Bolek bol pozorný. Obrovskú príležitosť mal vzápätí ten istý hráč; po prieniku Vršajeviča prešla lopta až k vzdialenejšej žrdi, ale zakončeniu zabránil Lukšík. Najväčšiu možnosť na zmenu skóre mala Senica v 19. minúte. Po sérii centrov sa k lopte dostal Križko a tvrdo napálil, avšak iba do brvna. Dovolím si tvrdiť, že najkrajšiu akciu celého prebiehajúceho ročníka predviedol hosťujúci kapitán. Nádherne si obhodil troch hráčov, volejom sa dostal aj k strele, výborne zasiahol Bolek. Z následného rohového kopu to mohlo byť opäť vedenie zelenobielych, Bašistu vychytal opäť famózny domáci brankár. Následne sa hra ukľudnila a postupne začala preberať taktovku Senica. Vyústilo to k strele Pirošku v 31. minúte, ale Diviš sa veľmi nezapotil ani pri druhej šanci v tej istej minúte, skúšal to naňho aj menovec Jaroslav. Veľkú nevôľu na strane hostí spôsobil rozhodca Perašín, ktorý v 34. minúte odpískal prísny pokutový kop. Po skákajúcej lopte nechtiac rukou zahral Josl a ponúknutú šancu bezpečne premenil Piroška - 1:0. V poslednej minúte prvého polčasu skúšal pridať druhý gól opäť nešťastník minulého kola, pekný padáčik skončil až za bránou.

Domáci sa v druhom dejstve chceli čím skôr dostať do dvojgólového vedenia. Hostia sú však majstri v prehrách len o jeden gól a tak sa Senica sama dostala do tejto "ťažkej" situácie. Na trávniku sa začalo priostrovať, hra sa často prerušovala, gólové šance neprichádzali dlhú dobu. Tatran sa dostal k strele až v 57. minúte, veľmi pekná lopta z kopačky Petráša skončila pár centimetrov vedľa spojnice. Uspávajúce momenty pripravili mužstvá v ďalšom priebehu hry. Diváci zívali, množili sa fauly. Prešov bol stále v miernej prevahe, ale pozorná domáca obrana im veľa nedovoľovala. Najzaujímavejším momentom tak bol spln Mesiaca. V 82. konečne niekto strieľal, ale hosťujúci hráč mieril nad bránu. Na druhej strane sa rútil do šance Piroška, zblízka Diviša neprekonal. V 87. minúte mohol loptu spracovať Pekár a následne vystreliť, avšak zbrklé zakončenie nebol dobrý nápad. Päť minút po dvanástej sa udiala rovnaká situácia, ako po polhodine hry. Rukou zahrala aj domáca obrana, penaltu nekompromisne premenil Meszároš a uzatvoril skóre na 1:1.

Autor: Ľubomír Hudačko