20. kolo
05.03.2011 17:30 CET
3 : 0
(1:0)

Zlaté Moravce porazili Ružomberok aj vďaka nádherným gólom Babica a Pavloviča 3:0.

V sobotu večer sa dohralo 20. kolo Corgoň ligy, na štadióne v Zlatých Moravciach vyhral domáci tím nad Ružomberkom jasne 3:0.

Domáci zahrozili v 3. minúte, dobrý Orávikov center putoval po odvrátení na roh. Aktívnejší domáci mali viac z hry aj naďalej a v 6. minúte to prinieslo ovocie. Brčák najprv loptu podržal, krásne priťukol Babicovi a ten nádherne obstrelil Hrdličku a vymietol šibenicu hosťujúcej brány - 1:0. Gól by určite mal byť nominovaný ako najkrajší v tomto kole. Babic bol pri chuti aj naďalej, tentokrát však spoza šestnástky už nemieril presne. V 16. minúte Zlaté Moravce pekne zakombinovali, séria prihrávok a centrov skončila na Kuračkovej hlave, ale neatakovaný napokon bránu netrafil. V 26. minúte skúšal z veľkej vzdialenosti strieľať Babic, Hrdlička bol pripravený. Nebezpečne centroval po polhodine Brčák a ViOn bol naďalej aktívnejší, Ružomberok zbieral iba karty. Z uhlu strieľal v 33. minúte Kuračka, zasiahol Hrdlička. Hostia hrozili len veľmi ojedinele, najmä po priamych kopoch, po jednom z Ďubekových sa však v dobrej pozícii do zakončenia Sivčevič nedostal. Individuálne prieniky zastavila pozorná obrana domáceho ViOnu.

Na začiatku druhého polčasu sa pokúšal hlavičkovať Pavlovič, v dobrej pozícii ale minul. V 52. minúte sa po signále od Orávika dostal k predĺženiu lopty Žilák, ale Kuračka z bezprostrednej blízkosti Hrdličku neprekonal. Na druhej strane chyba v obrane domácich, ale Chovanec pred prázdnou bránou nikoho nenašiel. Tempo hry však oproti prvému polčasu výrazne opadlo, šancí bolo málo a hralo sa väčšinou len medzi šestnástkami. Ružomberok sa nevedel dostať zo zovretia, hrozil len nakopávanými loptami. Aktívny bol po pravej strane najmä Babic a Žilák. V 74. minúte strieľal spoza šestnástky Ďubek, ale Kuciak nemal problém loptu zneškodniť. Žilák a Orávik spolupracovali aj štvrťhodinu pred koncom, Hrdlička bol pozorný. V 82. minúte sa zaujímavá polostrela dostala k teču pre Pekára, ale loptu do brány neusmernil. O tri minúty zahrával ViOn rohový kop, po Majerníkovom priťuknutí dopravil loptu za bránkovú čiaru Majerník a zvýšil na 2:0. V 89. minúte sa úplne sám dostal na hranici pokutového územia k strele Pavlovič a dal ďalší krásny gól do šibenice - 3:0. Viac sa toho už na ihrisku nestalo a Zlaté Moravce zaslúžene vyhrali rozdielom triedy.

Autor: Ľubomír Hudačko