21.05.2011 17:30 CET
1 : 0
(0:0)

Košice stále nie sú zachránené!

V Zlatých Moravciach bol na programe posledný domáci zápas miestneho ViOn-u, ktorý zvíťazil nad rivalom z Košíc 1:0. Stále tak žije šanca na pohárovú Európu, naopak, vraňare stále nemajú istotu budúceho ročníka Corgoň ligy.

V 10. minúte sa naskytla prvá šanca na strelenie gólu, mal ju Juhar. Po akcii Coulibalyho a Matiča strieľal z mieta bieleho bodu iba do hrude pripraveného Kuciaka. O päť minút mal možnosť Diaby, jeho lopta šla tesne nad bránu. Hostia mali v rukách tempo hry, v 23. minúte však Viazanko s Coulibalym nepochodili. O pár chvíľ zahodil dobrú šancu opäť Viazanko, už to mohlo byť pre mužstvo z 2. najväčšieho mesta na Slovensku veselšie. Neuspel svojou ďalekonosnou strelou ani Juhar. Dostali sa k slovu aj hráči Zlatých Moraviec, konkrétne Hruška natiahol Tofiloského. V závere polčasu sa nepresadil ani Kuračka a chybu Candráka nevyužil Juhar. Do kabín sa tak šlo bez gólov.

Ak Košice mali prevahu v prvom polčase, tak ten druhý začali lepšie zverenci trénera Juraja Jarábka. Orávik si však s Brčákom poriadne nerozumel. Druhému menovanému to ale onedlho vyšlo. V 58. minúte ho vyslal do šance Babic, najprv sa ešte lopta otrela o žrď, ale tú odrazenú už Brčák nemal problém zasunúť do brány - 1:0. Hneď na to chcel vyrovnať Juhar, ale jeho bomba Kuciaka nezaskočila. V 67. minúte posielal loptu do vápna Orávik, ale ani Brčák, či Hruška na ňu nedočiahli. Hlavičke aktívneho Brčáka vzápätí chýbali centimetre. Hostia vedeli, že sami si to môžu skomplikovať, ale aj ligu pre budúci ročník zachrániť a tak vyhrli sily do útoku. Nedailo sa však podľa predstáv, domáca obrana bola vždy pozorná. Naopak, rozodnúť mohol Kuračka, ale Tofiloski bol proti. Svoju šancu už nepremenl ani Djokovič a tak sa Košice musia spoliehať na posledný zápas sezóny. Vyhraté ešte nemajú, aj keď prehrala aj Dubnica.

Autor: Ľubomír Hudačko